Kubica znajdzie miejsce na 2023 rok? Kolejny fotel zajęty

Kubica znajdzie miejsce na 2023 rok? Kolejny fotel zajęty

Robert Kubica w 6h Fuji 2022

Podaj dalej

Robert Kubica, który wciąż czeka na swój setny występ w Formule 1, ma co raz mniejsze szanse na zagwarantowanie sobie miejsce etatowego kierowcy w sezonie 2023. Dziś ekipa AlphaTauri potwierdziła jednego z kierowców.

Kubica musi poczekać

Zespół AlphaTauri poinformował, że jedno aut w sezonie 2023 otrzyma Yuki Tsunoda. Japończyk jest związany z ekipą od początku 2021 roku i spędził dwa sezony o boku Pierre’a Gasly’ego. W tym czasie zdobył 43 punkty, jedenaście w obecnym sezonie. Najlepiej spisał się w Grand Prix Abu Zabi 2021, gdzie był czwarty.

– Chcę bardzo podziękować Red Bullowi, Hondzie i Scuderii AlphaTauri za dalsze umożliwienie mi jazdy w Formule 1. Po przeprowadzce do Włoch w zeszłym roku, by być bliżej fabryki, naprawdę czuję się częścią zespołu. Cieszę się, że będę mógł dalej się ścigać w 2023 roku. Oczywiście sezon 2022 jeszcze się nie skończył. Wciąż mocno naciskamy walcząc w środku stawki. Jestem w pełni skoncentrowany na ukończeniu rywalizacji na wysokim poziomie. Następnie nie będę mógł się doczekać kolejnego roku – komentował Tsunoda.

– Yuki jest bardzo utalentowanym kierowcą. W tym sezonie bardzo się poprawił. Tempo, które pokazuje jest wyraźnym dowodem na stromą krzywą uczenia się. Dowiódł, że zasługuje na miejsce w Formule 1. Nadal oczekuję od niego dobrych wyników w ostatnich sześciu wyścigach sezonu 2022. Jak zawsze mówię, kierowca potrzebuje co najmniej trzy lata, by w pełni opanować Formułę 1. Cieszę się, że dano mu czas na pokazanie pełnego potencjału – mówił Franz Tost, szef AlphaTauri.

Kto jako drugi?

AlphaTauri nie potwierdziła jeszcze nazwiska drugiego kierowcy. Kilka tygodni temu Red Bull poinformował, że jest gotowy oddać Pierre’a Gasly’ego innej ekipie, jeśli znajdą odpowiedniego zastępcę. Sporo mówiło się o zawodniku IndyCar: Coltonie Hercie, ale Amerykanin nie spełnia wymogów uzyskania superlicencji, a światowa federacja sportów motorowych nie zezwoliła na wyjątkowe wydanie dokumentu.

Wolne miejsca w stawce pozostają również w zespołach Alpine, Alfa Romeo F1 Team ORLEN, Williamsie i Haasie. Kontraktów z obecnej listy zawodników nie mają podpisanych Pierre Gasly, Daniel Ricciardo, Mick Schumacher, Guanyu Zhou i Nicholas Latifi. Na emeryturę po sezonie przejdzie Sebastian Vettel.

Czytaj też: Gwiazda WRC zakończy karierę? Zdecyduje ostatni start!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News