Kubica z kolegami zaliczają świetne kwalifikacje! Będzie pole position?

Kubica z kolegami zaliczają świetne kwalifikacje! Będzie pole position?

Kubica z kolegami zaliczają świetne kwalifikacje! Będzie pole position?

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z zespołu WRT w świetnym stylu rozpoczęli rywalizację w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Ekipa wspierana przez PKN ORLEN wywalczyła w kwalifikacjach awans do sesji hyperpole!

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kubica z dobrym startem

Zanim kierowcy rozpoczęli walkę w kwalifikacjach mieli do dyspozycji jeden trening. W ekipie WRT jazdy tradycyjnie rozpoczął Robert Kubica. Polak zaliczył dwa wyjazdy na tor. Za pierwszym razem przejechał osiem okrążeń i uzyskał rezultat 3:38,234. W drugiej próbie czterokrotnie przecinał linię mety, a na najszybszym okrążeniu uzyskał czas 3:40,656.

Jako drugi za kierownicą samochodu pojawił się Rui Andrade. Portugalczyk zaliczył osiem i jedno okrążenie. Na najszybszym zatrzymał stoper na wyniku 3:42,543. Sesję zakończył Louis Deletraz. Szwajcar wyjeżdżał an tor trzykrotnie na pięć, cztery i dwa okrażenia. Nie zdołał pobić rezultatu Roberta Kubica, a na swoim najszybszym okrążeniu popisał się czasem 3:39,211.Zespół WRT sklasyfikowano na piętnastej pozycji.

Świetne kwalifikacje

W kwalifikacjach barw ekipy WRT bronił Louis Deltraz. Szwajcar popisał się świetną jazdą i zapewnił ekipie drugie miejsce! Zespół jako jeden z ośmiu zapewnił sobie awans do sesji hyperpole. Deletraz był jedynie o 0,002 sekundy wolniejszy od Pietro Fittipaldiergo z JOTA. 0,042 sekundy wolniejszy od najszybszego był Mirko Bortolotti z Premy, a 0,088 sekundy stracił Paul Loup Chatin z IDEC Sport. W klasie hypercar Ferrari zostawiło za sobą dwie Toyoty i dwa Porsche.

Na koniec dnia zaplanowano jeszcze jeden trening. Po zmroku jazdy rozpoczął Rui Andrade, który zaliczył dziesięć okrążeń i popisał się czasem 3:41,074. Robert Kubica podczas swojego ośmiookrążeniowego wyjazdu na tor zatrzymał stoper na 3:39,014. Czasu Polaka nie poprawił już Louis Deletraz, który też zaliczył osiem okrążeń i Rui Andrade, który zamknął sesję czterema okrążeniami.

Co nas czeka dalej?

Na czwartek zaplanowano kolejne dwa treningi. Pierwsza trzygodzinna sesja rozpocznie się o 15:00. Druga, godzinna zaplanowana została na 22:00. O 20:00 rozpocznie się walka w sesji hyperpole. Piątek będzie dniem bez aktywności na torze. W sobotę o 12:00 rozpocznie się piętnastominutowa sesja warmup, a wyścig rozpocznie się o 16:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News