Kubica wraca do starej ekipy!

Kubica wraca do starej ekipy!

Kubica wraca do starej ekipy!

Podaj dalej

Robert Kubica potwierdził swój program startów na sezon 2023. Polak wróci do ekipy WRT, z którą występował w 2021 roku i zaliczy mistrzostwa świata w wyścigach długodystansowych w klasie LMP2.

Kubica wraca do zespołu

Robert Kubica w 2021 roku wraz z belgijską ekipą w 2021 roku wywalczył mistrzostwo European Le Mans Series. Zmiennikami Polaka będą Louis Deletraz, z którym reprezentant ORLEN Team miał już okazję współpracować oraz Rui Andrade, który pozostał w ekipie WRT po zeszłym sezonie.

– Bardzo się cieszę, że wróciłem do rodziny WRT i reprezentuję ORLEN Team WRT, ale tym razem w FIA WEC. Razem ścigaliśmy się już i wywalczyliśmy mistrzostwo Europen Le Mans Series. To będzie mój tzreci rok współpracy z Louisem, ale pierwszy z Rui, którego dobrze znam z padoku. Louis zawsze bardzo dobrze o nim mówił, gdy pracowali razem w serii IMSA – mówił Kubica.

– To będzie duże wyzwanie ścigać się w WEC i oczywiście w Le Mans. Dobrze byłoby zrobić tam dodatkowe okrążenie, którego zabrakło nam w 2021 roku, gdy straciliśmy zwycięstwo na ostatnim okrążeniu. Pozostaniemy skoncentrowani i będziemy ciężko pracować, by osiągnąć jak najlepsze wyniki – dodał.

Maksymalny atak

– Bardzo się cieszę, że możemy pracować z kierowcami, których znamy bardzo dobrze. Louis i Robert byli fundamentalną częścią naszych sukcesów w 2021 roku, gdy zostali mistrzami Europen Le Mans Series w pierwszym sezonie startów w LMP2. Wszyscy pamiętamy dramatyczne ostatnie okrążenie w Le Mans. Pokazali wtedy jak bardzo razem są konkurencyjni. Wspaniale widzieć, jak łączą siły z Rui. Idziemy na strategię maksymalnego ataku z naszymi składami w sezonie 2023! – komentował szef zespołu, Vincent Vosse.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią programu WEC zespołu WRT. Swoją pełnoetatową karierę wytrzymałościową rozpocząłem z zespołem w 2021 roku i mam wiele wspaniałych wspomnień z naszego tytułu w European Le Mans Series. Powrót razem z Robertem jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Trzeci rok z rzędu będziemy dzielić samochód. Mamy niedokończone sprawy w WRC i 24-godzinnym wyścigu Le Mans – dodał Louis Deletraz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News