Kubica wraca do starej ekipy!

Robert Kubica potwierdził swój program startów na sezon 2023. Polak wróci do ekipy WRT, z którą występował w 2021 roku i zaliczy mistrzostwa świata w wyścigach długodystansowych w klasie LMP2.

Kubica wraca do starej ekipy!
Podaj dalej

Kubica wraca do zespołu

Robert Kubica w 2021 roku wraz z belgijską ekipą w 2021 roku wywalczył mistrzostwo European Le Mans Series. Zmiennikami Polaka będą Louis Deletraz, z którym reprezentant ORLEN Team miał już okazję współpracować oraz Rui Andrade, który pozostał w ekipie WRT po zeszłym sezonie.

– Bardzo się cieszę, że wróciłem do rodziny WRT i reprezentuję ORLEN Team WRT, ale tym razem w FIA WEC. Razem ścigaliśmy się już i wywalczyliśmy mistrzostwo Europen Le Mans Series. To będzie mój tzreci rok współpracy z Louisem, ale pierwszy z Rui, którego dobrze znam z padoku. Louis zawsze bardzo dobrze o nim mówił, gdy pracowali razem w serii IMSA – mówił Kubica.

– To będzie duże wyzwanie ścigać się w WEC i oczywiście w Le Mans. Dobrze byłoby zrobić tam dodatkowe okrążenie, którego zabrakło nam w 2021 roku, gdy straciliśmy zwycięstwo na ostatnim okrążeniu. Pozostaniemy skoncentrowani i będziemy ciężko pracować, by osiągnąć jak najlepsze wyniki – dodał.

Maksymalny atak

– Bardzo się cieszę, że możemy pracować z kierowcami, których znamy bardzo dobrze. Louis i Robert byli fundamentalną częścią naszych sukcesów w 2021 roku, gdy zostali mistrzami Europen Le Mans Series w pierwszym sezonie startów w LMP2. Wszyscy pamiętamy dramatyczne ostatnie okrążenie w Le Mans. Pokazali wtedy jak bardzo razem są konkurencyjni. Wspaniale widzieć, jak łączą siły z Rui. Idziemy na strategię maksymalnego ataku z naszymi składami w sezonie 2023! – komentował szef zespołu, Vincent Vosse.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być częścią programu WEC zespołu WRT. Swoją pełnoetatową karierę wytrzymałościową rozpocząłem z zespołem w 2021 roku i mam wiele wspaniałych wspomnień z naszego tytułu w European Le Mans Series. Powrót razem z Robertem jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Trzeci rok z rzędu będziemy dzielić samochód. Mamy niedokończone sprawy w WRC i 24-godzinnym wyścigu Le Mans – dodał Louis Deletraz.

Przeczytaj również