Kubica wraca do Formuły 1. GP Hiszpanii z kierowcą ORLEN Team

Kubica wraca do Formuły 1. GP Hiszpanii z kierowcą ORLEN Team

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Portugalii F1 2021

Podaj dalej

Robert Kubica, który pełni rolę kierowcy testowego i rezerwowego w ekipie Alfa Romeo Racing ORLEN, powróci za kierownicę modelu C41.

Kierowca ORLEN Team otrzyma szansę pojeżdżenia w pierwszym treningu podczas GP Hiszpanii. Dodatkowo Kubica spędzi dwa dni w samochodzie tuż po weekendzie wyścigowym. Polak zajmie się testowaniem nowych 18-calowych kół.

Robert Kubica IMSA Daytona 24

Kubica miał już w tym roku okazję jeździć w Barcelonie, gdzie kilka tygodni temu wygrał w debiucie rundę europejskiej serii Le Mans. W lutym zaliczył na hiszpańskim obiekcie dzień filmowy.

Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w piątek i w przyszłym tygodniu. Ostatni raz jeździłem tym autem w Barcelonie w lutym. Nie mogę doczekać się, by zobaczyć jakie postępy poczynił, zarówno pod względem poprawek, jak i zrozumienia całego pakietu przez zespół – mówił Kubica.

Prowadzenie auta F1 jest czymś wyjątkowym. Nie mogę doczekać się, by pomóc zespołowi walczyć w środku stawki. Również jazda na nowych 18-calowych kołach będzie nowym doświadczeniem. Pierwszy raz posmakuję tego, co czeka nas w przyszłym roku – dodał.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News