Kubica w pierwszym rzędzie. Świetne kwalifikacje ekipy Polaka

Kubica w pierwszym rzędzie. Świetne kwalifikacje ekipy Polaka

Kubica w pierwszym rzędzie. Świetne kwalifikacje ekipy Polaka

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z ekipy WRT rozpoczną sześciogodzinną rywalizację mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych na torze Spa-Francorchamps z drugiego pola.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Trening przed kwalifikacjami

Zanim zawodnicy przystąpili do walki o jak najlepszy czas pojedynczego okrążenia, mieli do dyspozycji ostatni trening. Sesję rozpoczął Robert Kubica, który zaliczył sześć okrążeń i uzyskał rezultat 2:23,123. Rui Andrade, który przejął samochód pokonał osiem okrążeń i zatrzymał stoper na najszybszym na wyniku 2:25,761.

Sesję zakończył Louis Deletraz, który szykował się do kwalifikacji. Najpierw zaliczył trzy okrążenia i popisał się czasem 2:25,255, a następnie podczas dwóch okrążeń poprawił się na 2:19,052. Dało to siódme miejsce w stawce LMP2.

Świetne kwalifikacje

W kwalifikacjach ekipę WRT reprezentował Louis Deletraz. Szwajcar zdołał przejechać sześć okrążeń. Na piątym popisał się rezultatem 2:06,318, który dał drugie miejsce w stawce LMP2! Lepsi o 0,339 sekundy okazali się jedynie kierowcy United Autosports.

Za Orecą przyozdobioną logotypami PKN ORLEN ustawią się kierowcy Premy Racing oraz drugiej ekipy WRT. W kwalifikacjach szybsi stracili do zwycięzców sesji 0,527, ale najgroźniejszych rywali pokonali o zaledwie 0,026 sekundy.

Niezwykle blisko byli też kierowcy, którzy utworzą trzeci rząd. 0,024 sekundy do czwartej pozycji brakło ekipie JOTA, która o 0,045 sekundy pokonała drugą ekipę Premy. Kolejne 0,083 sekundy stracili kierowcy drugiego auta United Autosports, co zapowiada niesamowite emocje w wyścigu.

Sześciogodzinna rywalizacja rozpocznie się o 12:45. Runda w Belgii jest ostatnią przed kultowym dwudziestoczterogodzinnym wyścigiem Le Mans.

6H Spa-Francorchamps – Kwalifikacje – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News