Kubica w barwach Hyundai Motorsport? Marka szykuje się na Monza Rally

Kubica w barwach Hyundai Motorsport? Marka szykuje się na Monza Rally

Podaj dalej

Andrea Adamo, szef Hyundai Motorsport, zdradził, że koreański zespół wzmocni się na ostatnią rundę mistrzostw świata, którą zaplanowano podczas Monza Rally.

W Ypres nie będzie dodatkowych aut. W Monzy, nie wiem. Jeśli wystawimy dodatkowe auto, będziemy mieli swoje powody. Nie wiem, czy pomoże to w mistrzostwach kierowców. Musimy przyjrzeć się regulaminom, by dołączyć jedną załogę. Byłoby wspaniale, gdybyśmy mogli zaprezentować więcej aut WRC – mówił Adamo dla DirtFisha.

Hyundai myśli o Kubicy?

Kilka dni temu informowaliśmy o tym, że Robert Kubica szuka możliwości startu w ostatniej rundzie rajdowych mistrzostw świata. W przeszłości kierowca ORLEN Team wygrywał imprezę kończącą sezon sportów motorowych we Włoszech. Warto też wspomnieć, że miał możliwość współpracować z Adamo.

Jeśli masz odpowiedniego gościa, który może zwrócić na siebie uwagę, musimy wykorzystać okazje, które mamy. Nie mogę zaprzeczyć, że pracuję nad tym, by wystawić w Monzy więcej aut, ale nie powiem, o kogo chodzi – komentował Adamo.

Pewni startu są Thierry Neuville i Ott Tanak. W tym sezonie Hyundai zamienia kierowców w trzecim aucie. W i20 WRC prezentowali się m.in. Dani Sordo, Craig Breen i Sebastien Loeb. Ten ostatni zakończył już współpracę z koreańską marką i koncentruje się na przygotowaniach do Rajdu Dakar. Plotki mówią również o występie Valentino Rossiego.

Czytaj też: Loeb w barwach Prodrive. Francuz sprawdził auto przed Rajdem Dakar

Hyundai goni po mistrzowskie tytuły

O ile program Hyundaia w rajdowych mistrzostwach świata wygląda bardzo solidnie, o tyle ekipa od 2014 roku wywalczyła tylko jeden mistrzowski tytuł. W zeszłym roku zespół był najlepszy w klasyfikacji producentów.

W tym roku o indywidualny triumf ponownie będzie bardzo trudno. Thierry Neuville traci do liderującego Elfyna Evansa 24 punkty. Ott Tanak ma cztery punkty mniej od Belga. Sytuacja wygląda lepiej w klasyfikacji producentów, gdzie koreańska marka ma siedem punktów zapasu nad Toyotą.

Czytaj też: Robert Kubica i jego powrót do WRC. Czy to może się wydarzyć i dlaczego po cichu wszyscy tego potrzebujemy?

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News