Kubica utknął w korku. Wynik w Zandvoort mógł być jeszcze lepszy [WIDEO i WYWIAD]

Kubica utknął w korku. Wynik w Zandvoort mógł być jeszcze lepszy [WIDEO i WYWIAD]

Antonio Giovinazzi Alfa Romeo Racing ORLEN GP Holandii F1 2021

Podaj dalej

Robert Kubica, który wczoraj nieoczekiwanie zastąpił Kimiego Raikkonena w ekipie Alfa Romeo Racing ORLEN ma za sobą kwalifikacje do GP Holandii, gdzie wywalczył osiemnaste miejsce. Sprawdź jak wyglądało najlepsze okrążenie Polaka.

Zespół zadowolony po kwalifikacjach

W Zandvoort zaliczyliśmy jak na razie nasze najlepsze kwalifikacje. Oczywiście poranek zaczął się od wiadomości o Kimim, ale byłem dumny z reakcji zespołu. Robert szybko nabrał prędkości, mimo że to wymagający tor, na którym nie ma żadnego doświadczenia. Następnie Antonio pokazał się ze świetnej strony i wywalczył siódme miejsce. Zespół w naprawdę trudnym momencie pokazał swojego ducha. Teraz musimy zamienić sobotnie wyniki na punkty – mówił Fred Vasseur, szef zespołu.

Robert Kubica wraca do F1 w 2022?

Moja praca jako kierowca rezerwowy na tym polega. Mam być gotowy, do startu, ale nigdy nie życzysz sobie, by do tego doszło. Mam nadzieję, że Kimi wkrótce wyzdrowieje. Biorąc pod uwagę ograniczony czas i jeden trening, myślę, że poszło mi dobrze. To wymagający tor, którego musiałem się nauczyć niemal od zera. Trening zleciał dość szybko, ale zmaksymalizowałem czas, który miałem. Niestety na ostatnim okrążeniu w Q1 utknąłem w korku i nie mogłem doprowadzić opon do właściwego okna temperatur, co zrujnowało mój przejazd. Jutro wyścig będzie długi. Zobaczymy, co będę mógł zrobić – komentował Kubica.

Okrążenie toru z Robertem Kubicą i statystyki

Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN ostatecznie wywalczył osiemnasty wynik w kwalifikacjach. Za jego plecami sklasyfikowani zostali kierowcy Haasa. W pierwszym sektorze Kubica uzyskał dziewiętnasty czas, w drugim był osiemnasty, a w trzecim siedemnasty. W ostatnim poza kierowcami Haasa słabszy okazał się również Sergio Perez.

Alfa Romeo Racing ORLEN mimo krętego toru postawiła na nieco większe prędkości maksymalne swoich aut. W najszybszym punkcie toru Kubica osiągnął ósmą prędkość: 314,1 km/h. Na linii mety uzyskał 307,9 km/h, co dało czwarty rezultat sesji. Szybsi byli jedynie Valtteri Bottas i kierowcy Haasa.

Na pierwszym międzyczasie Kubica miał trzecią prędkość: 280,6 km/h. Był o 0,2 km/h wolniejszy od zespołowego kolegi i Micha Schumachera. Na drugim międzyczasie miał czwartą prędkość: 289,9 km/h. Szybsi byli Fernando Alonso, Mich Schumacher i Nicholas Latifi.

Pełne okrążenie Polaka znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News