Kubica sprawdzał tempo wyścigowe. Polak podbije Portimao?

Kubica sprawdzał tempo wyścigowe. Polak podbije Portimao?

Kubica sprawdzał tempo wyścigowe. Polak podbije Portimao?

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z zespołu WRT, rozpoczął weekend na torze w Portimao, gdzie odbywa się druga runda mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych. Za Polakiem pierwsze dwa treningi, które mogą okazać się kluczowe w znalezieniu prawidłowych ustawień na kwalifikacje i wyścig.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kubica sprawdzał tempo wyścigowe

W pierwszej półtoragodzinnej sesji jazdy dla ekipy WRT rozpoczął Louis Deletraz. Szwajcar na świeżym komplecie opon w pierwszym wyjeździe na tor przejechał osiem okrążeń, a na najlepszym z nich uzyskał czas 1:35,042. Rezultat ten nie został już pobity przez kierowców WRT i finalnie dał ekipie piąte miejsce w stawce LMP2.

Szwajcar zaliczył także drugi wyjazd na tor. Tym razem przejechał sześć okrążeń, a na najlepszym zatrzymał stoper na rezultacie 1:36,340.

Jako drugi za kierownicę zasiadł Robert Kubica. Kierowca ORLEN Team podobnie jak Deletraz przejechał najpierw osiem, a następnie sześć okrążeń. Podczas pierwszego wyjazdu popisał się rezultatem 1:36,125, a podczas drugiego 1:36,212. Sesję zakończył dla zespołu Rui Andrade, który przejechał jedenaście okrążeń i na najlepszym uzyskał czas 1:38,151. Zespół WRT stracił do najlepszych w sesji równe pół sekundy.

Kubica testuje

Drugi trening rozpoczął Robert Kubica, ale Polak zdołał przejechać jedynie dwa okrążenia: wyjazdowe i zjazdowe, co nie przyniosło dobrego rezultatu. Kierownicę od kierowcy ORLEN Team przejął Louis Deletraz. Szwajcar tym razem zaliczył dziewięć okrążeń i ponownie popisał się czasem bliskim granicy 1:35. Do jej wyrównania zabrakło 0,2 sekundy. W połowie sesji samochód przejął Rui Andrade, który przejechał aż piętnaście okrążeń. Na najlepszym uzyskał rezultat 1:36,823.

Również Robert Kubica w drugim wyjeździe na tor sprawdzał tempo wyścigowe. 1:36,397 to najszybsze z czternastu okrążeń, które zaliczył był kierowca Formuły 1. Sesję zakończył Louis Deletraz siedmioma okrążeniami i czasem 1:36,252.

Tym razem czas Szwajcara z początku sesji dawał ekipie WRT siódme miejsce w stawce. Do najlepszych stracili zaledwie 0,591 sekundy. Do poprzedzającego zespołu strata wyniosła 0,001 sekundy, a do czołowej piątki 0,05 sekundy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News