Kubica piąty na start sezonu. Był potencjał na więcej!

Kubica piąty na start sezonu. Był potencjał na więcej!

Kubica piąty na start sezonu. Był potencjał na więcej!

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z zespołu WRT wywalczył piąte miejsce w klasie LMP2 na start sezonu mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Świetny początek, słabsza końcówka

Ekipa WRT w świetnym stylu rozpoczęła rywalizację. Robert Kubica po starcie był drugi w stawce LMP2. Najlepsze zespoły zdecydowały się na różne strategie i stawka mieszała się jak w kalejdoskopie. Zespół WRT wspierany przez PKN ORLEN prezentował jednak świetne tempo w pierwszej fazie rywalizacji.

W drugiej części walki w aucie Roberta Kubicy pojawił się problemy z jedną z opon. Dodatkowo konieczne było zjechanie na dotankowanie auta pod koniec rywalizacji, co oznaczało spadek na piąte miejsce. Zespół pokazał jednak ducha walki i w kolejnej rundzie możemy spodziewać się walki o podium, jeśli nie triumf.

Mówią po wyścigu

– Z pewnością piąte miejsce nie jest tym, czego oczekiwaliśmy. Zaczęliśmy bardzo dobrze. Awansowaliśmy o kilka pozycji i mieliśmy mocną pierwszą część wyścigu. Walczyliśmy o podium, ale niestety problemy z jedną z opon uniemożliwiły nam optymalizację drugiej części rywalizacji. Straciliśmy sporo miejsc, ale zdołaliśmy odrobić część start. Piąte miejsce pozostawia nas niezadowolonych. Możemy być jednak szczęśliwi z tego, jak pracujemy jako zespół – podsumował Kubica.

– Uważam, że wyścig był całkiem niezły. Gdy wsiadłem do auta byliśmy na dobrej pozycji. Samochód był w porządku, a zespół miał dobrą strategię. Ostatecznie nie zadziałało to tak, jak chcieliśmy. Wiemy, że mamy dobry zespół i teraz musimy skoncentrować się na Portimao – komentował zespołowy kolega Kubicy: Rui Andrade.

– To rozczarowujący wynik. Mieliśmy dobre tempo i wydawało mi się, że popełniliśmy błąd strategiczny. Pracujemy jako zespół z wieloma ludźmi. Takie rzeczy się zdarzają. Musimy tylko się upewnić, że to się nie powtórzy. Razem z moimi kolegami z zespołu byliśmy szybcy i wyprzedzaliśmy. Był potencjał na więcej. Popracujemy nad tym problemem i ułożymy wszystko na następne wyścigi – oceniał Louis Deletraz.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News