Kubica nie dostanie szansy. Alfa Romeo Racing ORLEN ogłosiła plany

Kubica nie dostanie szansy. Alfa Romeo Racing ORLEN ogłosiła plany

Podaj dalej

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN przedstawił plan na przedsezonowe testy F1, które odbędą się już w ten weekend. Niestety nie są to najlepsze wieści dla polskich kibiców.

Po zmianach w kalendarzu F1 i wprowadzeniu ograniczenia budżetów tegoroczne jazdy potrwają zaledwie trzy dni. Zespoły pojawią się na torze Sakhir, gdzie dwa tygodnie później rozpocznie się sezon 2021. Każda ekipa będzie mogła wykorzystać tylko jeden samochód danego dnia jazd.

Kto poprowadzi Alfę Romeo?

Zespół zdradził jakie ma plany na tegoroczne testy. Pierwszego dnia jazdami podzielą się Kimi Raikkonen i Antonio Giovinazzi. Drugi dzień jazd będzie w całości przeznaczony dla Włocha, a trzeci dla Fina. Ma to pomóc kierowcom lepiej przygotować się do pierwszej rundy sezonu.

Rozdzielenie obowiązków dla podstawowych kierowców oznacza, że w testach nie weźmie udział Robert Kubica. Zespół tłumaczył tę decyzję faktem, że testy są mocno ograniczone, a Polak otrzymał możliwość jazd podczas dnia filmowego. Zdaniem ekipy dało jej to pewną przewagę, ponieważ udało się porównać zachowanie auta na torze do działania symulatora.

Polak obecnie przebywa w Barcelonie, gdzie odbywają się testy ogumienia dla zespołów mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych i europejskiej serii Le Mans. Właściwe testy ELMS zaplanowano na początek kwietnia.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News