Kubica najszybszy w zespole. Zaczynamy tydzień z 24h Le Mans

Kubica najszybszy w zespole. Zaczynamy tydzień z 24h Le Mans

Kubica najszybszy w zespole. Zaczynamy tydzień z 24h Le Mans

Podaj dalej

Robert Kubica uzyskał najlepszy czas w ekipie Prema Team ORLEN podczas pierwszego treningu przed 24-godzinnym wyścigiem Le Mans. Czas Polaka dał zespołowi dziewiąte miejsce w stawce LMP2.

Kubica najszybszy i najbardziej pracowity

Reprezentant ORLEN Team jako pierwszy zasiadł za kierownicą Oreci 07 podczas czterogodzinnej sesji. Na początku Polak zaliczył trzy krótkie wyjazdy na tor, który liczyły odpowiednio jedno i po dwa okrążenia. Po sprawdzeniu wszystkiego w aucie przyszedł czas na właściwą pracę. Podczas pierwszego wyjazdu, gdzie Polak zaprezentował wyścigowe tempo, przejechał pięć okrążeń, a stoper na najszybszym zatrzymał się na rezultacie 3:37,858.

Następnie kierowca wspierany przez PKN ORLEN zaliczył jeszcze dwa wyjazdy. Pierwszy liczył dziewięć, a drugi osiem okrążeń. Na dłuższym uzyskał lepszy czas pojedynczego okrążenia. Na tablicy wyników pojawił się rezultat 3:35,014, do którego nie był w stanie zbliżyć się żaden z zespołowych kolegów.

Czytaj też: Max Verstappen może opuścić F1!

Colombo gonił Kubicę

Kierownicę od Polaka przejął najmniej doświadczony w zespole: Lorenzo Colombo. Młody kierowca zaliczył osiem okrążeń i zatrzymał stoper na czasie 3:36,599. Następnie na kolejne osiem okrążeń w aucie pojawił się Louis Deletraz. Szwajcar popisał się czasem 3:36,188. Na koniec sesji za kierownicę powrócił Colombo, który przejechał osiem okrążeń i poprawił swój czas. Zegary zatrzymały się na 3:35,558.

Ostatecznie ekipa Prema ORLEN Team znalazła się na dziewiątym miejscu w stawce LMP2. Do najszybszych kierowców JOTA straciła 1,050 sekundy. Czołową trójkę klasy uzupełnili zawodnicy United Autosport USA i TDS Racinx X Vaillante. Polski zespół Inter Europol Competition, który wystawia dwa auta znalazł się na czwartym i dziesiątym miejscu.

Toyota nie dominuje

Na start wyścigowego tygodnia najlepszy czas sesji uzyskali kierowcy Toyoty z numerem 7. Zaledwie 0,109 sekundy stracili zawodnicy Glickenhausa, któzy pokonali Toyotę z ósemką. Stawkę hipersamochodów uziupełnił drugi Glickenhaus i Alpine. W porównaniu do wcześniejszych rund mistrzostw świata, auta LMP2 nie miały szans, by zbliżyć się do lepszych konstrukcji.

24h Le Mans – Trening 1 – Wyniki*

*-tabela pokazuje ostatniego kierowcę, który był na torze

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News