Kubica i Prema ORLEN Team nie zwalniają w Sebring

Kubica i Prema ORLEN Team nie zwalniają w Sebring

Robert Kubica Prema ORLEN Team FIA WEC 2022 Sebring LMP2

Podaj dalej

Robert Kubica wraz z kolegami z Prema ORLEN Team udowodnili, że czasy uzyskiwane podczas prologu mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych nie były przypadkowe. Zespół świetnie rozpoczął pierwszą rundę mistrzostw świata w Sebring. Zawodnicy mają za sobą pierwszy, godzinny trening.

Hipersamochody wróciły z dalekiej podróży

O wynikach sesji rozstrzygnęło pierwsze 45 minut jazd, gdy nawierzchnia toru była sucha. Najlepszym rezultatem popisał się Romain Dumas, który za kierownicą Glickenhausa popisał się czasem 1:49,738. Ponad pół sekundy do rywala stracił jadący Alpine Matthieu Vaxiviere. Trzecim wynikiem może pochwalić się prowadzący Toyotę z numerem 8 Sebastien Buemi.

Na czwartej pozycji sklasyfikowano najszybszą ekipę klasy LMP2. Rezultat 1:50,477, który wykręcił Ferdinand Habsburg zapewnił zespołowi Realtem by WRT triumf w klasie. Czołową piątkę zamknęła druga hybrydowa Toyota. Za jej kierownicą na najlepszym okrążeniu zasiadł Jose Maria Lopez.

Świetny start Premy ORLEN Team

Z bardzo dobrej strony pokazali się również kierowcy Prema ORLEN Team. Pierwsze minuty sesji należały do Louisa Deletraza, który na najlepszym okrążeniu zatrzymał stoper na wyniku 1:51,068, co było szóstym rezultatem sesji, drugim w klasie LMP2. Szwajcar po zaliczeniu okrążenia instalacyjnego, wyjechał ponownie na tor i przejechał dziewięć okrążeń.

Jako drugi za kierownicą Oreci LMP2 zasiadł Robert Kubica. Polak zaliczył dziewięć okrążeń, a na najszybszym uzyskał czas 1:53,534. Podczas drugiego przejazdu Polak w ulewie zaliczył cztery okrążenia, a na najlepszym uzyskał czas 2:21,247. Sesję dla ekipy Prema ORLEN zakończył Lorenzo Colombo. Na mokrym, ale z każdym okrążeniem przesychającym torze uzyskał rezultat 2:07,626.

Polski zespół Inter Europol Competition został sklasyfikowany na piętnastej pozycji, jedenastej w stawce LMP2. Najlepszy rezultat zapewnił ekipie Esteban Guttierez. Alexa Brundle’a, który otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa musiał zastąpić Fabio Scherer.

Co nas czeka dalej?

Na dziś w Sebring zaplanowano jeszcze jeden godzinny trening. Jazdy rozpoczną się o 21:35 czasu polskiego. Czwartek będzie stał pod znakiem ostatniego treningu, który zaplanowano na 16:55 czasu polskiego. O północy rozpocznie się bój w kwalifikacjach. Wyścig na dystansie tysiąca mil zaplanowano na piątek na 17:00.

1000 mil Sebring – Trening 1 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News