Kolejny triumf ORLEN Team. Na krajowym podwórku nie mają sobie równych

Kolejny triumf ORLEN Team. Na krajowym podwórku nie mają sobie równych

Kolejny triumf ORLEN Team. Na krajowym podwórku nie mają sobie równych

Podaj dalej

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk nie pozostawiają krajowej czołówce złudzeń i po trzecim gościnnym występie w RSMP umocnili się na fotelach liderów cyklu.

Załoga ORLEN Team była dziś najszybsza na trasach Rajdu Nadwiślańskiego. Duet w Skodzie Fabii Rally2 Evo wskoczył na fotel lidera po pierwszym oesowym triumfie na trzeciej próbie i wykorzystując jednocześnie błąd Grzegorza Grzyba, który uszkodził koło w swoim aucie i stracił ponad cztery minuty. Było to równoznaczne z rezygnacją z dalszej jazdy.

Poza wspomnianym trzecim oesem duet w barwach PKN ORLEN był również najszybszy na czterech innych odcinkach i na mecie okazał się lepszy od załogi Tomasz Kasperczyk i Damian Syty w Volkswagenie Polo R5 o 20,3 sekundy. Podium uzupełnili byli mistrzowie Polski: Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (+31,5). Sylwester Płachytka i Jacek Nowaczewski (+35,9) w kolejnej Skodzie walczyli do ostatnich metrów, ale musieli uznać wyższość rywali. Czołową piątkę zamknął drugi duet ORLEN Team: Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (+44,4).

Marczyk i Gospodarczyk powtórzyli swoje osiągnięcie z lat 2018 i 2019, gdy również wygrali trzy rajdy z rzędu. Wówczas byli najlepsi na trasach Rajdu Elektren i Polski oraz Rajdu Świdnickiego-Krause 2019. W jednym sezonie trzy rajdy z rzędu ostatni raz wygrywali Bryan Bouffier i Thibault de la Haye. W 2015 roku byli najlepsi na Rajdzie Kaszub, Rzeszowskim i Wisły. Trzy pierwsze rajdy sezonu ostatni raz wygrał Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran w sezonie 2013.

Dla Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka to ósmy triumf w RSMP i 13 wizyta na podium. Tomasz Kasperczyk stanął na podium mistrzostw Polski czternasty raz w karierze, a Wojciech Chuchała piętnasty.

Drugą piątkę otworzyli Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (+1:17,5) w Skodzie Fabii Rally2 Evo. Za swoimi plecami zostawli m.in. startujących jako wiceliderzy RSMP: Adriana Chwietczuka i Jarosława Barana (+1:20,4). Czołową ósmekę zamknął duet Kotarba/Kotarba (+1:24,8). Wśród aut z napędem na jedną oś najlepszy był duet Sobczak/Marczewski w orsche 911 GTR.

fot. Maciej Niechwiadowicz

W klasyfikacji sezonu Marczyk zdobył już 110 punktów. Drugi Wojciech Chuchała może pochwalić się 78 punktami, a trzeci Adrian Chwietczuk 68. Czołową piątkę uzupełniają Tomasz Kasperczyk (67) oraz Sylwester Płachytka (39) i Łukasz Kotarba (39). Kolejną rundą mistrzostw Polski będzie zaplanowany na początek sierpnia Rajd Rzeszowski.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News