Kobieta-kierowca rajdowy w służbie SAS? Molly Taylor sprawdziła swoje możliwości

Kobieta-kierowca rajdowy w służbie SAS? Molly Taylor sprawdziła swoje możliwości

Kobieta-kierowca rajdowy w służbie SAS? Molly Taylor sprawdziła swoje możliwości

Podaj dalej

SAS – elitarna jednostka specjalnego przeznaczenia British Army, stanowi trzon sił specjalnych współczesnych brytyjskich sił zbrojnych. Tak brzmi definicja jednych z najbardziej znanych służb wojskowych na świecie. Prestiż SAS wiąże się również z popularnością, a to postanowiła wykorzystać telewizja. Gwiazdy popkultury oraz sportu sprawdziły swoje możliwości i przeszły test sprawdzający, czy nadają się do służby.

Pierwsza edycja programu SAS: Who Dares Wins pojawiła się na ekranach telewizorów w 2015 roku. Quasi-wojskowy program wyprodukował brytyjski Channel 4. Głównym instruktorem był Ant Middleton: były żołnierz służb specjalnych. Seria okazała się sporym sukcesem i w przyszłym roku widzowie będą mogli oglądać już szóstą edycję. Co więcej w Wielkiej Brytanii nagrano także dwa sezony dla celebrytów.

My dziś skoncentrujemy się jednak na debiucie programu w Australii. Seven Network, producent programu od razu postawił na edycję przeznaczoną dla celebrytów, a w roli trenera pojawił się wspomniany już Ant Middleton. Do programu zdecydowała się dołączyć również Molly Taylor, która rywalizuje w rajdach. Polscy kibice mogą ją pamiętać z Rajdu Polski. Australijka pojawiła się w Mikołajkach dwukrotnie. W 2013 roku wygrała rywalizację wśród pań. Rok później był ósma w klasyfikacji juniorów w rundzie mistrzostw świata.

Molly Taylor spisała się nadspodziewanie dobrze i dotarła do ostatniego odcinka zmagań. Niestety w nim dobrowolnie zrezygnowała z dalszej rywalizacji. Zabrakło naprawdę niewiele do zaliczenia wszystkich testów, co uczynili Nick Dummins (były rugbista), Merrick Watts (komik i prezenter radiowy) oraz Sabrina Frederick (gracz footballu australijskiego).

Co to było za niesamowite, zmieniające życie doświadczenie. Jestem bardzo wdzięczna za danie mi tej szansy i możliwość podjęcia tego wyzwania wraz z tak niesamowitą grupą ludzi. Ostatniego dnia doprowadziłem swoje ciało do punktu krytycznego, który okazał się być zdecydowanie dalej niż sobie wyobrażałam – mówiła Taylor.

W ostatnich latach Australijka była fabrycznym kierowcą Subaru w mistrzostwach swojego kraju.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News