Karowa 2022 z zaskakującym rozstrzygnięciem!

Karowa 2022 i Rajd Barbórka przeszły już do historii, ale mało kto spodziewał się takich rozstrzygnięć na ostatniej próbie sezonu sportów motorowych w Polsce.

Karowa dla Byśkiniewicza

Kryterium Asów na ulicy Karowej w tym roku wygrali Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek. Załoga w Hyundaiu i20 R5 pokonała faworyzowanych Mikołaja Marczyka i Szymona Gospodarczyka w skodzie Fabii Raly2 evo o zaledwie 0,18 sekund! Najniższy stopień podium wywalczył kolejny duet w Hyundaiu: Jarosław i Marcin Szejowie. Im do triumfu zabrakło 1,81 sekundy.

Drugą trójkę otworzyli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski. Załoga w Skodzie rozminęła się z podium o 0,34 sekundy. 0,06 sekundy wolniejsi od byłych mistrzów Polski byli Terlikowski i Rybarczyk w Subaru Imprezie. Świetnym szóstym rezultatem popisali się Adam Sroka i Patryk Kielar w dużo słabszej Fieście Rally3. Do triumfu zabrakło im 2,68 sekundy.

Rajd Barbórka dla ORLEN Team

Rywalizacja w tegorocznym Rajdzie Barbórka rozpoczęła się na mierzącej 3,60 km próbie w Pruszkowie w piątkowy wieczór. Najlepiej spisali się na niej Marczyk i Gospodarczyk. Załoga w Skodzie Fabii Rally2 evo była lepsza od Wojciecha Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego w kolejnej Skodzie. wirtualne podium po pierwszym dniu uzupełniali Jarosław i Marcin Szejowie w Hyundaiu i20 R5.

Sobota stała pod znakiem walki na torze w Słomczynie oraz Służewcu. Obie próby były pokonywane dwukrotnie. W Słomczynie trasa mierzyła 3,85 km, a na Służewcu 5,38 km. Rywalizację zamknął odcinek na Bemowie, który mierzył 1,78 km.

Marczyk z Gospodarczykiem oddali rywalom tylko jeden odcinek i pewnie wygrali Rajd Barbórka. Na drugim miejscu ze stratą blisko czternastu sekund znaleźli się Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski, którzy przełamali dominację duetu ORLEN Team na drugim przejeździe próby w Słomczynie.

Najniższy stopień podium wywalczyli Marek Nowak i Adam Grzelka w trzeciej Skodzie Fabii. W walce o czołową trójkę o bisko pięć sekund pokonali Grzegorza Bondera i Kamila Hellera w Volkswagenie Polo R5. Czołową piątkę uzupełnili Krzysztof Bubik i Adrian Sadowski w Skodzie Fabii R5.