Kalle Rovanpera odpiera ataki. Został jeden oes

Kalle Rovanpera odpiera ataki. Został jeden oes

Podaj dalej

Kalle Rovanpera, który miał blisko dwie sekundy przewagi nad Thierry Neuvillem odparł pierwszy atak Belga i pozostaje na drugim miejscu w Arktycznym Rajdzie Finlandii. Liderem pozostaje Ott Tanak.

Dzień rozpoczął się od mierzącego blisko 22,5 km odcinka Aittajarvi. Najszybszy był Elfyn Evans, który o sekundę pokonał zespołowego kolegę: Kallego Rovanperę i o 1,1 sekundy Thierry’ego Neuville’a. Za oesowym podium sklasyfikowano Olivera Solberga (+3,3), Takamoto Katsutę (+4,7) i Otta Tanaka (+5,9). Na trasie nie pojawił się Janne Tuohino w Fieście WRC. Fin zwichnął bark.

Na odcinek przed metą Tanak ma 19,2 sekundy zapasu nad Rovanperą. 1,9 sekundy do Fina traci Thierry Neuville. Czwarty jest Breen (+54,0), piąty Evans (+57,6), a szósty Solberg (+1:24,2).

Mówili po Aittajarvi 1

Elfyn Evans: – To szybki oes. Na starcie przyczepność była zaskakująco dobra. Byłem zbyt ostrożny, ale dostosowaliśmy się i znaleźliśmy dobre tempo.

Kalle Rovanpera: – Nie byłem najlepszy. W ten weekend jest ciężko. Tempo nie jest takie, jakie powinno być. W wielu miejscach walczę z autem. Będziemy rywalizować na ostatnim oesie.

Thierry Neuville: – Zrobiliśmy dobry odcinek, ale moje notatki są zbyt wolne. To naprawdę trudne. Byłem zbyt ostrożny, ale starałem się jechać jak najlepiej.

Oliver Solberg: – Na początku byłem zbyt ostrożny. W połowie próby rozluźniłem się i poczułem rytm. Podobało nam się i zobaczymy, co możemy zrobić na Power Stage.

Takamoto Katsuta: – To był czysty przejazd. Warunki są bardzo dobre i podobało mi się. W niektórych partiach byłem zbyt ostrożny. Będę mocno atakował na Power Stage.

Ott Tanak: – Łatwiej jest skoncentrować się na jeździe niż na różnicy w czasach. Następny oes jest najważniejszy.

Craig Breen: – Żałuję, że nie mogę odwdzięczyć się chłopakom we właściwy sposób. Dziś rano wykonali niesamowitą pracę, a ja nie dostarczyłem im wyniku.

Sebastien Ogier: – Co jeszcze mogę zrobić? Damy z siebie wszystko, by zdobyć punkty. Nie będzie ich jednak wiele, jeśli jakieś zdobędziemy.

Aittajarvi 1 – Wyniki

Klasyfikacja generalna po OS9

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News