Kajetanowicz zaciekle walczy. Lider na wyciągnięcie ręki

Kajetanowicz zaciekle walczy. Lider na wyciągnięcie ręki

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zaciekle walczą o triumf w klasie WRC3 na trasach Rajdu Chorwacji. Po pierwszym dniu mają świetną pozycję do ataku.

Druga pętlę duet w Skodzie Fabii Rally2 evo rozpoczął od drugiego czasu. Na najdłuższym odcinku dnia pokazał swój kunszt i dopisał do swojego dorobku oesowy triumf. Na kolejnych próbach Polacy uzyskiwali trzeci i czwarty czas, co na koniec dnia daje im drugie miejsce w stawce. Do liderującego Yohana Rossela tracą zaledwie 2,2 sekundy. Trzecie miejsce zajmuje Niki Mayr-Melnhof. Austriak jest wolniejszy od Kajetanowicza i Szczepaniaka o 25,7 sekundy.

Kierowca Fiesty bardziej musi koncentrować się na tym, co dzieje się za nim. Emil Lindholm jest wolniejszy o jedynie 0,6 sekundy, a Nicolas Ciamin o 2,8 sekundy. Szósty Chris Ingram traci do podium już blisko 50 sekund.

W WRC2 nadal trwa zacięta walka między Madsem Ostbergiem i Nikołajem Griazinem. Na drugiej pętli Rosjanin odniósł dwa oesowe triumfy, a Norweg jeden. Na koniec dnia obu kierowców dzieli 7,8 sekundy na korzyść kierowcy Citroena. Wirtualne podium uzupełnia Teemu Suninen (+52,5), który odpiera ataki Marco Bulacii (+1:05,4). Po porannych problemach jeden oesowy triumf odniósł Andreas Mikkelsen.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News