Kajetanowicz wygrywa Rajd Safari! Perfekcyjny start Polaka!

Kajetanowicz wygrywa Rajd Safari! Perfekcyjny start Polaka!

Kajetanowicz wygrywa Rajd Safari! Perfekcyjny start Polaka!

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak jako jedni z nielicznych unikali problemów na trasach Rajdu Safari, co w połączeniu z dobrym tempem pozwoliło biało-czerwonym wygrać szóstą rundę mistrzostw świata w stawce WRC2!

Kajetanowicz zdominował rywali

Ewentualny triumf byłemu mistrzowi Europy mogła odebrać jedynie ewentualna awaria samochodu. Polak przewodził stawce od startu do mety. Po dziewiętnastu odcinkach miał blisko 20 minut przewagi nad drugim Seanem Johnstonem! Dodatkowo Kajetanowicz wywalczył komplet punktów, co stawia go na czele klasyfikacji sezonu! Co więcej, czterech zawodników znajdujących się za nim, ma jeden start więcej.

Atakowaliśmy! To jest jak sen i nie chcę się budzić! To najtrudniejsza runda mistrzostw świata i wspaniale jest wygrać. Dziękuję całemu zespołowi. Wykonali naprawdę dobrą pracę. jest fantastycznie – komentował na mecie Kajetanowicz.

Czytaj też: Porsche pokazało nowy model. Blisko 700-konny potwór

Toyota x4

W klasyfikacji generalnej triumf odniósł Kalle Rovanpera, który robił z rywalami co chciał. Na mecie Fin może pochwalić się 52,8 sekundami przewagi nad zespołowym kolegą: Elfynem Evansem. Komplet na podium zapewnił Toyocie Takamoto Katsuta. Ponadto tuż za czołową trójką znalazła się kolejna Toyota. Czwartym miejscem musiał zadowolić się mistrz świata: Sebastien Ogier. W klasyfikacji sezonu Kalle Rovanpera ma już 65 punktów przewagi nad Thierry Neuvillem.

Kibice pierwszy raz od Rajdu Bułgarii 2010 mogli zobaczyć cztery takie same auta na czele klasyfikacji generalnej. Wówczas za kierownicą Citroenów czołową czwórkę utworzyli Sebastien Loeb, Dani Sordo, Petter Solberg i Sebastien Ogier. Toyota na Rajdzie Safari świętuje 73 triumf i wskakuje na trzecie miejsce w klasyfikacji wszech czasów. Tyle samo zwycięstw wywalczyła Lancia.

Thierry Neuville, który ukończył rywalizacje na piątym miejscu, na pocieszenie wywalczył komplet punktów na Power Stage. Za kierowcą Hyundaia sklasyfikowano reprezentantów M-Sportu: Craiga Breena, Jourdana Serderidisa i Sebastiena Loeba. Czołową dziesiątkę uzupełnili wspomniany wcześniej Kajetan Kajetanowicz i Oliver Solberg. Dziesiąty kierowca stracił do zwycięzcy ponad 37 minut.

Rajd Safari 2022 – Wyniki

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News