Kajetanowicz w nowych barwach przed nowym wyzwaniem

Kajetanowicz w nowych barwach przed nowym wyzwaniem

Kajetanowicz w nowych barwach przed nowym wyzwaniem

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz, który dołączył do ORLEN Team, zadebiutuje w nowych barwach już na przełomie września i października. Polak walczący o tytuł rajdowego mistrza świata zmierzy się z kultowym Rajdem Nowej Zelandii.

Kajetanowicz na Antypody

Kultowa impreza powraca do kalendarza mistrzostw świata po dziesięcioletniej przerwie. Nieobecność w czempionacie trwałaby krócej, gdyby nie ogólnoświatowy kryzys, który spowodował odwołanie rywalizacji w 2020 roku. Organizatorzy przygotowali dla zawodników siedemnaście odcinków specjalnych o łącznej długości 276,44 km. W harmonogramie znajdziemy m.in. kultowy oes Whaanga Coast, a najdłuższym oesem będzie mierzący ponad 31 kilometrów Te Akau South.

Na liście zgłoszeń pojawiło się 29 zgłoszeń, z czego dwanaście duetów powalczy w WRC2. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak zostali ustawieni na liście za Haydenem Paddonem, który skorzysta z Hyundaia i20 N Rally2. Walczący o mistrzostwo świata Polacy będą musieli zmierzyć się także z Arminem Kremerem, Miguelem Diazem-Aboitizem i rzeszą nowozelandzkich i australijskich zawodników.

Czytaj też: Hyundai świętuje triplet! Nigdy nie oglądaliśmy takich obrazków!

Ogier wraca do walki

W najmocniejszej klasie Rally1 pojawiło się jedenaście zgłoszeń. GR Yarisy poprowadzą Kalle Rovanpera, Elfyn Evans, Takamoto Katsuta i powracający na oesy Sebastien Ogier. W Hyundaiach i20 N Rally1 kibice będą mogli dopingować Otta Tanaka, Thierry’ego Neuville’a i Olivera Solberga. M-Sport podstawi Pumy Rally1 dla Craiga Breena, Gusa Greensmitha, Adriena Fourmauxa i Lorenzo Bertelliego.

Ważny krok w drodze po tytuł

Dla Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka występ w Nowej Zelandii jest niezwykle ważny w walce o mistrzostwo świata WRC2. Polacy są w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ na razie zaliczyli jedynie cztery występy. Do końcowego rezultatu zalicza się sześć najlepszych wyników z siedmiu występów.

Znajdujący się obecnie na czele w klasyfikacji kierowców Andreas Mikkelsen zgromadził do tej pory 109 punktów. Norweg na Rajdzie Akropolu zaliczył już siódmy występ i nie poprawi swojego dorobku punktowego. Najgroźniejszym rywalem Kajetanowicza wydaje się w tej sytuacji wicelider sezonu: Emil Lindholm. Fin zaliczył na razie pięć występów i ma 89 punktów. Najsłabiej na razie wypadł w Rajdzie Szwecji, gdzie zdobył trzy punkty. Trzeci Yohan Rossel ma 80 punktów i sześć występów.

Kajetanowicz traci do poprzedzających go zawodników odpowiednio 33, 13 i 4 punkty. Polak zaliczył jednak na razie tylko cztery występy. Jeśli wygra w Nowej Zelandii zdobywając komplet punktów wskoczy na drugie miejsce i będzie tracił do lidera zaledwie pięć punktów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News