Hyundai świętuje triplet! Nigdy nie oglądaliśmy takich obrazków!

Hyundai świętuje triplet! Nigdy nie oglądaliśmy takich obrazków!

Hyundai świętuje triplet! Nigdy nie oglądaliśmy takich obrazków!

Podaj dalej

Hyundai Motorsport, który od lat walczy na trasach rajdowych mistrzostw świata, dopisał do swojej historii kolejny kamień milowy. Koreańska marka wywalczyła triplet na trasach kultowego Rajdu Akropolu.

Hyundai pierwszy raz w historii

Rajd Akropolu stanowił dziesiątą rundę tegorocznego czempionatu. Klasyk mistrzostw świata tradycyjnie już wymagał od zawodników nie tylko szybkości, ale także taktycznego zmysłu, by nie uszkodzić auta w trudniejszych warunkach. Świetnie na tego typu oesach spisali się zawodnicy Hyundaia, którzy wywalczyli historyczny triplet.

– To wyjątkowe zwycięstwo i historyczny wynik. Myślę, że dla zespołu najważniejsze jest, że zdobyliśmy 1-2-3. Po ciężkiej pracy wszystkich w pełni na to zasłużyliśmy. Możemy być niezmiernie dumni z tego osiągnięcia – komentował Thierry Neuville, który wygrał Rajd Akropolu.

Czytaj też: Rajd Śląska dla Grzyba. ORLEN Team na podium

Belg na mecie był o piętnaście sekund lepszy od Ott Tanaka, który do drugiego miejsca dołożył najlepszy rezultat na Power Stage. Trzeci Dani Sordo stracił do triumfatora blisko dwie minuty.

– To niesamowity wynik. Rajd był bardzo wymagający, szczególnie od technicznej strony. Zespół wykonał dobrą pracę, by wszystkie auta działały. Samochód spisuje się zdecydowanie lepiej. Wciąż jest kilka rzeczy, które możemy poprawić, ale idziemy w dobrą stronę. Na razie cieszymy się wynikiem 1-2-3 – podsumował Ott Tanak.

– Jestem bardzo zadowolony z mojego podium i wyniku 1-2-3. Każdy w zespole zasługiwał na to. Ostatnio ciężko pracowaliśmy. Wielu kierowców miało w ten weekend problemy, a my wracamy z fantastycznym wynikiem – dodał Dani Sordo.

Liczby Koreańczyków

Thierry Neuville wygrywając Rajd Akropolu odniósł szesnasty triumf w mistrzostwach świata i 53 raz stanął na podium. W klasyfikacji wszech czasów Belg pod względem liczby zwycięstw zrównał się z czternastym Bjornem Waldegardem. W tabeli wizyt w czołowej trójce wskoczył do czołowej dziesiątki wyrównując wynik Didiera Auriola.

Ott Tanak smakował szampana na podium czterdziesty raz, czym wyrównał wynik Mikiego Biasiona. Dla Daniego Sordo była to 54 wizyta w czołowej trójce.

Hyundai jest już lepszy od Volkswagena w kwestii wywalczonych miejsc na podium. Koreańskiej marce brakuje już tylko czterech wizyt, by dołączyć do klubu 100. W statystyce zwycięstw awansowali na dziewiąte miejsce wyrównując rezultat Audi (24 wygrane).

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News