Kajetanowicz udowodnił swój potencjał. Czy wywalczy upragniony tytuł?

Kajetanowicz udowodnił swój potencjał. Czy wywalczy upragniony tytuł?

Kajetanowicz udowodnił swój potencjał. Czy wywalczy upragniony tytuł?

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz kolejny raz udowodnił, że należy do jednych z najlepszych kierowców na świecie w autach klasy Rally2. Czy Polak w tym sezonie wywalczy upragniony tytuł mistrzowski, który ściga od 2018 roku.

Kajetanowicz zrobił swoje

Tegoroczny sezon Kajetanowicz rozpoczął od Rajdu Chorwacji. Na asfaltowych trasach wywalczył drugie miejsce w stawce WRC2, która w tym roku jest niezwykle mocna. Wszystko przez kolejną zmianę przepisów, które sprawiły, że wszyscy kierowcy aut R5/Rally2 walczą w jednej kategorii. Osiemnaście punktów zdobytych w Chorwacji stanowiły idealny start sezonu.

Dużo trudniejsze zadanie czekało Kajetanowicza w Portugalii. Wystarczy wspomnieć, że na liście zgłoszeń pojawiło się ponad 40 załóg walczących o punkty w WRC2! Stawkę otwierali dobrze znani z tras mistrzostw świata Andreas Mikkelsen, Teemu Suninen i Oliver Solberg.

Czytaj też: Rajd Podlaski teatrem jednego aktora. ORLEN Team walczył jak lew

Polak kolejny raz udowodnił, że zalicza się do najlepszych kierowców świata. Po niezwykle wymagającym Rajdzie Portugalii cieszy się z kolejnego drugie miejsca. Dodatkowo kierowca Skody Fabii Rally2 evo wywalczył dwa punkty na Power Stage i powiększył swój dorobek o 20 punktów.

Dobry start i finisz

Rozpoczęliśmy i zakończyliśmy ten weekend w dobrym stylu, osiągając świetny wynik. Drugie z rzędu podium w tym sezonie i dodatkowe punkty za Power Stage w takim rajdzie i przy rekordowej konkurencji wywołuje mój uśmiech. To był rajd godny mistrzostw świata, pełen pułapek, zmiennej pogody i wysokich temperatur. Moim celem jest utrzymanie tempa czołowych kierowców globu i nadal będę ciężko pracować, by walczyć o mistrzostwo, choć w tym roku z wiadomych powodów będzie znacznie trudniej – podsumował występ Kajetanowicz.

Dziękuję Maćkowi i całemu zespołowi LOTOS Rally Team, bo wszyscy wykonali doskonałą robotę! Dziękuję za wsparcie kibicom i partnerom, bez których nie mógłbym robić tego, co kocham. Teraz wracamy do Polski i już nie mogę doczekać się, gdy będę mógł uściskać moją rodzinę – dodał.

Trochę matematyki

Kajetan Kajetanowicz, który zaliczył dwa rajdy znajduje się na trzecim miejscu w stawce WRC2. Liderem jest Yohan Rossell, który wygrał w Chorwacji i Portugalii, a na początku sezonu był szósty w Monte Carlo. Drugi Andreas Mikkelsen może pochwalić się triumfami w Monte Carlo i Szwecji, ale po awarii silnika zaliczył zero w Portugalii. Do lidera Kajetan Kajetanowicz traci 23 punkty, a do wicelidera 13 punktów. Siedem punktów do Polaka traci Chris Ingram, który jak czołówka zaliczył trzy imprezy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News