Kajetanowicz sprawdzał nową Skodę

Kajetanowicz sprawdzał nową Skodę

Kajetanowicz sprawdzał nową Skodę

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz, który pojawił się na liście zgłoszeń Rajdu Meksyku, przygotowuje się do startu walki o upragnione mistrzostwo świata.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kajetanowicz sprawdzał nową Skodę

W ramach przygotowań do startu Polak miał okazję przetestować nową Skodę Fabię RS Rally2. Testy miały pomóc podjąć decyzję, czy wykorzystać nową konstrukcję w kolejnych rundach WRC. W Meksyku Kajetanowicz skorzysta ze starszego modelu Fabii Rally2 Evo.

Kajetan Kajetanowicz odbył w Portugalii pierwsze testy, gdzie porównał obie rajdówki. Szutrowe trasy Polak pokonywał Skodą Fabią Rally2 evo, którą startował w ubiegłym sezonie, a także jej nowszą generacją, RS Rally2. Nowa konstrukcja czeskiego auta charakteryzuje się m.in. efektywniejszym pakietem aerodynamicznym, poprawionym zawieszeniem, a także mocniejszym silnikiem. Kajto pozytywnie ocenił możliwości najnowszej, rajdowej Skody.

Na co postawi Kajto?

– Cieszę się, że wracamy do naszego rajdowego trybu. Zakończyliśmy właśnie bardzo ważne testy, w trakcie których porównywaliśmy nową generację Škody z poprzednią, dobrze nam znaną. Nowe auto zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, ma duży potencjał. W mojej ocenie jest nieco mocniejsze. Natomiast stary samochód znam bardzo dobrze jeśli chodzi o ustawienia, mamy dla niego pakiety set-upów na każde warunki. Analizujemy z inżynierami dane, jakie zebraliśmy podczas testów i na tej podstawie podejmiemy decyzję, czym wystartujemy w danym rajdzie tego sezonu. Będzie mi nieco trudniej zdecydować niż na przykład kierowcom fabrycznym, którzy mają za sobą mnóstwo kilometrów przejechanych już nowym samochodem, a niektórzy z nich już są po dwóch rundach. Przed nami Rajd Meksyku, jesteśmy gotowi. Trzymajcie za nas kciuki – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Meksyku powraca do kalendarza WRC po dwuletniej przerwie. Organizatorzy zaplanowali na ten rok dwadzieścia trzy odcinki specjalne o łącznej długości 320,71 km. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek, 16 marca. Zwycięzców trzeciej rudny tegorocznych mistrzostw świata poznamy 19 marca.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News