Kajetanowicz poznał rywali. Bogata lista na Rajd Chorwacji

Kajetanowicz poznał rywali. Bogata lista na Rajd Chorwacji

Podaj dalej

Dwanaście załóg w autach WRC i 31 w samochodach klasy R5/Rally2 trafiło na listę zgłoszeń Rajdu Chorwacji, trzeciej rundy mistrzostw świata.

W WRC bez niespodzianek

W stawce najmocniejszej klasy brakuje dużych niespodzianek. Na czele ustawiono Kallego Rovanperę, który przewodzi w klasyfikacji sezonu. Z Yarisów WRC skorzystają także Sebastien Ogier, Elfyn Evans i Takamoto Katsuta. W Hyundaiach i20 Coupe WRC ujrzymy Thierry’ego Neuville’a, Otta Tanaka, Craiga Breena i Pierre’a-Louis’a Loubeta. Z Fiest WRC skorzystają Gus Greensmith i Adrien Fourmaux. Do aut z M-Sportu wsiądą także Armando Pereira oraz Niko Pulic.

Siedem załóg w WRC2

Bogatą stawkę aut klasy R5/Rally2 otwierają załogi WRC2. Andreas Mikkelsen w Skodzie Fabii powalczy m.in. z Nikołajem Griazinem w Volkswagenie Polo, Madsem Ostbergiem w Citroenie C3 oraz Teemu Suninenem, który zamieni Fiestę WRC na Rally2.

Czternastu rywali Kajetanowicza

Bój o mistrzowska koronę od Rajdu Chorwacji rozpocznie Kajetan Kajetanowicz, który wraz z Maćkiem Szczepaniakiem mają czternastu rywali w WRC3. Klasę otwierają kierowcy Citroenów C3: Yohan Rossel i Nicolas Ciamin. Kajetanowicz na swoją Skodę naklei 32 numer startowy i jest ustawiony jako szósty kierowca WRC3. Na liście znajduje się także m.in. Emil Lindholm i Chris Ingram (obaj Fabia).

W stawce juniorów w pierwszej rundzie powalczy ośmiu kierowców. Całą listę zgłoszeń znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News