Kajetanowicz powalczy z 24 rywalami. ORLEN Team z równie trudnym zadaniem

Kajetanowicz powalczy z 24 rywalami. ORLEN Team z równie trudnym zadaniem

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz pojawił się na liście zgłoszeń Rajdu Portugalii, który stanowi czwartą rundę mistrzostw świata. Po zwycięstwie w Chorwacji Polak na pewno ma apetyt na kolejny triumf.

Listę otwiera dziesięć aut klasy WRC. Do stałych uczestników mistrzostw dołączy Adrien Fourmaux, który zadebiutuje w szutrowej rundzie mistrzostw świata za kierownica auta WRC. Francuz skorzysta z Forda Fiesty WRC. Na trasach w barwach Hyundaia pojawią się także Dani Sordo i Pierre-Louis Loubet. Stawkę WRC uzupełnia Cyrille Feraud w Citroenie DS3.

W stawce WRC2 znajdziemy dwanaście załóg. Stawkę otwierają Andreas Mikkelsen i Marco Bulacia w Skodach Fabiach Rally2. Z Volkswagena Polo R5 skorzysta Esapekka Lappi, z Citroena C3 Rally2 Mads Ostebrg, a z Fiesty Rally2 Teemu Suninen. Na starcie pojawi się także kierowca ORLEN Team: Martin Prokop.

Kajetan Kajetanowicz będzie miał aż 24 rywali w stawce WRC3. Przed Polakiem na liście ustawiono Yohana Rossela i Nicolas Ciamin. Na starcie pojawią się także m.in. Chris Ingram, Emil Lindholm oraz cała kawalkada lokalnych kierowców na czele z Bruno Magahlaesem i Armindo Araujo. Rajd stanowi także kolejną rundę mistrzostw świata juniorów.

Lista Zgłoszeń

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News