Kajetanowicz pokazał barwy i potwierdził program

Kajetanowicz pokazał barwy i potwierdził program

Kajetanowicz pokazał barwy i potwierdził program

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz, który w tym roku kolejny raz powalczy o koronę mistrza świata, zdradził plany na ten rok. Kierowca ORLEN Team rozpocznie batalię już za tydzień od Rajdu Meksyku.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kajetanowicz po tytuł

Czterokrotny zdobywca podium w tych mistrzostwach tegoroczną walkę rozpocznie od Rajdu Meksyku, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. Załoga ORLEN Rally Team pojedzie w nim sprawdzoną Skodą Fabią Rally2 evo, którą przygotuje tak jak w ubiegłych latach hiszpański tuner RaceSeven.

Najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy oficjalnie potwierdził start w Rajdowych Mistrzostwach Świata w kategorii WRC2, w której pojedzie siedem wybranych rund. Ostatnie cztery sezony Kajetanowicz za każdym razem meldował się na podium tego cyklu, dwukrotnie zdobywając tytuł Wicemistrza Świata.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz kolejny spełniają się moje sportowe marzenia. Mogę stanąć do rywalizacji z najlepszymi kierowcami na świecie. Niewielki, prywatny zespół podejmuje walkę z najszybszymi konkurentami, często mającymi wsparcie fabryczne. To dzieje się naprawdę i jest możliwe dzięki wsparciu partnerów, którzy po raz kolejny udzielili mi kredytu zaufania. Dziękuję mojemu partnerowi tytularnemu PKN ORLEN za pełen profesjonalizm, zrozumienie naszych potrzeb i jasne reguły gry. Cieszę się, że mamy możliwość się rozwijać. Jestem przekonany, że wspólnie możemy walczyć o wysokie cele w tym sezonie. Już nie mogę się doczekać rywalizacji na odcinkach specjalnych. Zaczynamy niebawem, od Rajdu Meksyku. Trzymajcie za nas kciuki – mówił Kajetan Kajetanowicz.

Prezentacja barw

– PKN ORLEN od lat jest zaangażowany w szeroki wachlarz dyscyplin motorsportowych, które w naturalny sposób łączą się z naszą działalnością biznesową. Produkty koncernu trafiają dzisiaj do blisko 100 krajów na sześciu kontynentach, dlatego konsekwentnie szukamy projektów sponsoringowych o globalnym potencjale marketingowym takich jak Rajdowe Mistrzostwa Świata, które systematycznie śledzi około 250 mln kibiców na całym świecie. Cieszymy się, że Kajetan Kajetanowicz, najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy rozpoczyna swój pierwszy pełny sezon w barwach ORLEN Rally Team – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów PKN ORLEN.

Meksykańska runda mistrzostw świata rozgrywana jest w wysokich pasmach łańcucha górskiego Sierra Madre. Miejscami kierowcy przemierzają szutrowe drogi na wysokości nawet 2700 m n.p.m. w temperaturze sięgającej 30°C. Rzadkie powietrze obciąża organizm kierowców, a także serca ich samochodów. Kajetan Kajetanowicz pojedzie Rajd Meksyku sprawdzonym samochodem Škoda Fabia Rally2 evo.

Zespół ORLEN Rally Team zaprezentował oklejenie samochodu na sezon 2023. Charakteryzuje je ponadczasowa, klasyczna elegancja. Bez wątpienia rajdówka trzykrotnego Mistrza Europy w swojej beżowej, minimalistycznej odsłonie będzie wyróżniać się na tle aut konkurentów.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News