Kajetanowicz liczy na dobre tempo na Rajdzie Estonii. Testowy za nami

Kajetanowicz liczy na dobre tempo na Rajdzie Estonii. Testowy za nami

Kalle Rovanpera Toyota Yaris WRC Rajd Estonii 2021

Podaj dalej

Kalle Rovanpera postraszył rywali przed właściwym startem Rajdu Estonii i uzyskał najlepszy czas na odcinku testowym kolejnej rundy mistrzostw świata.

Zawodnicy przez cztery godziny mieli do dyspozycji mierzący 6,23 km odcinek Abissaare. Kierowca Toyoty uzyskał najlepszy czas w swoim trzecim, ostatnim przejeździe i był o pół sekundy lepszy od Otta Tanaka. Najszybszy z obozu Hyundaia podobnie jak Fin był najlepszy w trzeciej próbie.

Testowe podium skompletował Takamoto Katsuta, który czterokrotnie pojawił się na trasie. W swojej ostatniej próbie był o zaledwie 0,1 sekundy wolniejszy od kierowcy Hyundaia. Drugą trójkę utworzyli Elfyn Evans (+1,1), Sebastien Ogier (+2,0) oraz Thierry Neuville (+2,1). Wymieniona trójka pojawiła się na trasie trzykrotnie.

Trzy razy z odcinkiem zmierzyli się także sklasyfikowani na siódmej i ósmej pozycji Craig Breen (+2,6) oraz Teemu Suninen (+2,7). Czołową dziesiątkę uzupełnili Gus Greensmith (+3,8) oraz Pierre-Louis Loubet (+5,2), którzy zamknęli również stawkę WRC.

Taktyka Kajetanowicza

Wśród kierowców aut klasy WRC2 i WRC3 najlepsi byli dwukrotnie oglądani na oesie Oliver Solberg oraz Aleksiej Łukjaniuk. Rosjanin zamienił dobrze znanego z mistrzostw Europy Citroena na Skodę Fabię rally2 Evo. Kajetan Kajetanowicz tradycyjnie oszczędzał opony i na odcinku pojawił się obowiązkowy raz.

Rajd Estonii jest zupełnie innym rajdem nawet od tych szutrowych, które zaliczane są do mistrzostw świata. Jest wyjątkowy ze względu na naprawdę wysokie prędkości, dalekie skoki i specyfikę nawierzchni. Organizator zdecydował się dodatkowo stworzyć kilka sztucznych hop. Na pewno będzie sporo frajdy i radości z jazdy, ale trzeba też być maksymalnie skupionym i uważać na każdym zakręcie. Testy rozpoczęliśmy od tych samych odcinków specjalnych, co w zeszłym roku. Specjalnie wybrałem takie drogi, bo poprzednio dały nam dobre przygotowanie, jeśli chodzi o ustawienia samochodu. Jak zawsze, jestem bardzo zmotywowany do walki. Kiedy wsiadam do samochodu rajdowego staram się czerpać frajdę z jazdy, ale przede wszystkim z rywalizacji wśród najlepszych. Mam nadzieję, że osiągniemy tutaj tempo, które będzie satysfakcjonujące przede wszystkim dla mnie, bo jeśli to się uda, to nasi kibice też będą zadowoleni – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

Dziś zawodnicy rozpoczną właściwą batalię o końcowy triumf. Na wieczór zaplanowano mierzący 1,64 km superoes Visit Estonia Tartu 1. Cała trasa rajdu mirzy 314,16 km i została podzielona na 24 odcinki specjalne.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News