Kajetanowicz: - Cieszę się, że rozpoczynamy swoją przygodę

Kajetanowicz: - Cieszę się, że rozpoczynamy swoją przygodę

Kajetanowicz: – Cieszę się, że rozpoczynamy swoją przygodę

Podaj dalej

Rajd Meksyku, trzecia runda mistrzostw świata odbędzie się już w ten weekend. Swój sezon walki od północnoamerykańskiej imprezy rozpocznie Kajetan Kajetanowicz. Co czeka kierowcę ORLEN Team.

Ten artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z PKN ORLEN.

Kajetanowicz gotowy do boju

W odświeżonych barwach i niezwykle zmotywowani do sezonu 2023 przystępują Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak. Reprezentanci ORLEN Rally Team w najbliższy czwartek wystartują w Rajdzie Meksyku, który po trzech latach przerwy powraca do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata. Polacy są już na miejscu i w świetnej atmosferze tworzonej przez lokalnych kibiców sportów motorowych pracują nad ustawieniem samochodu na bardzo trudne i wyniszczające odcinki specjalne.

Kajetanowicz i Szczepaniak w ostatnich czterech sezonach stawali na podium końcowej klasyfikacji Rajdowych Mistrzostw Świata w kategoriach WRC2 i WRC3. W tym roku czeka ich trudne zadanie, bo zapowiada się rekordowa konkurencja. Dotychczas rozegrane zostały dopiero dwie rundy, a już teraz w WRC2 pojawiło się blisko 50 załóg.

Kajetanowicz chce walczyć

– Jesteśmy w Meksyku, gdzie atmosfera jest bardzo gorąca. Mamy tu nie tylko wysokie temperatury, które sięgają 30°C, a w samochodzie potrafi być nawet 60 stopni i więcej. Począwszy od testów, kibice bardzo dobrze nas przyjęli, czujemy się tutaj momentami jak w Polsce. Taka atmosfera zdarza się naprawdę w niewielu miejscach na świecie, robią świetny klimat. Rajd Meksyku charakteryzują unikalne odcinki specjalne, które są bardzo wymagające, długie, rozgrywane na dużych wysokościach, przy wysokich temperaturach. Jest dużo kurzu, drobnego fesh feshu, potrafi być ślisko. To bardzo trudny rajd, ale cieszę się, że od niego rozpoczynamy swoją przygodę. Startowaliśmy tutaj w 2020 roku i choć nie obyło się bez kłopotów, mamy dobre wspomnienia. Cały zespół ORLEN Rally Team jest zmotywowany do walki, a ja z uśmiechem na twarzy będę przystępował do startu – mówi Kajetan Kajetanowicz.

Tegoroczna edycja Rajdu Meksyku składa się z 23 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 320 kilometrów. Rywalizację rozpocznie miejski odcinek specjalny Street Stage GTO o długości kilometra i 120 metrów, zaplanowany na godzinę 3:05 naszego czasu. Kolejne próby rozegrane zostaną w piątek, sobotę i niedzielę.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News