Jedna wygrana-jedno drzewo. Francuski kierowca planuje zasadzić las

Czy można wspierać proekologiczne kampanie startując w motorsporcie? Yoann Bonato pokazuje, że tak i za cel stawia sobie posadzenie lasu.

Jedna wygrana-jedno drzewo. Francuski kierowca planuje zasadzić las
Podaj dalej

Francuz jest jednym z najlepszych kierowców w mistrzostwach Francji. W swoim CV ma już również trzydzieści występów w mistrzostwach świata. W tym roku zdecydował się na starty w krajowym czempionacie oraz mistrzostwach Europy. Bonato skorzysta z Citroena C3 Rally2 oraz opon Michelin.

Podobnie jak francuska marka zdecydował się także na działania proekologiczne. Bonato zobowiązał się, że za każdy wygrany w tym roku odcinek specjalny posadzi jedno drzewo.

Wkroczyliśmy w nową erę świadomości ekologicznej i jako kierowca rajdowy nie możesz zamykać się w bańce i mieć nadzieję, że będziesz w stanie jeździć tak długo jak to możliwe, bez przyjęcia zrównoważonego podejścia. Jesteśmy uznawani za sport zanieczyszczający środowisko. Nie możemy jednak zapomnieć, że to prawdziwe laboratorium dla cywilnych aut. To nie może być jednak wymówką. Sporty motorowe przyczyniają się do zanieczyszczeń – mówił Bonato.

To moja praca i pasja. Tworzymy programy odpowiadające moim ambicjom, ale naszym partnerom coraz mocniej zależy na wizerunku w sportach motorowych. Zastanawiałem się, co mogę zrobić? Posadzę jedno drzewo za każdy oesowy triumf. To mały krok dla środowiska, ale duży dla naszej pasji – dodał.

Przeczytaj również