Imponująca obsada ORLEN 77. Rajdu Polski

Imponująca obsada ORLEN 77. Rajdu Polski

Kacper Wróblewski Skoda Fabia Rally2 Rajd Żmudzi

Podaj dalej

Andreas Mikkelsen, Craig Breen, Aleksiej Łukjaniuk czy Nikołaj Griazin to największe gwiazdy, które pojawiły się na liście zgłoszeń ORLEN Rajdu Polski.

Lista zgłoszeń liczy aż 102 załogi, z czego 44 skorzystają z aut klasy Rally/R5. Jedynkę otrzymali mistrzowie Europy: Aleksiej Łukjaniuk i Aleksiej Arnautow. Rosjanie skorzystają z Citroena C3 Rally2.

O triumf w pierwszej rundzie FIA ERC 2021 powalczą także zawodnicy dobrze znani z tras WRC. Andreas Mikkelsen i Ola Floene pojawią się w Skodzie Fabii Rally2, Craig Breen i Paul Nagle w Hyundaiu i20 R5, a Nikołaj Griazin z Konstantinem Aleksandrowem w Volkswagenie Polo R5. Najwyżej z Polaków ustawiony został duet ORLEN Team: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Ich Skoda Fabia Rally2 bedzie przyozdobiona jedenastką.

Ciekawostką na liście są Nabila Tejpar i Matt Edwards, którzy pierwszy raz zaprezentują polskim kibicom Protona Iriza R5.

W mistrzostwach Polski do walki przystąpi 46 załóg. Listę otwierają Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabii Rally2. Za nimi ustawiono duety Kasperczyk/Syty w Volkswagenie Polo R5, Grzyb/Poradzisz w Fabii Rally2 i Kotarba/Kotarba w Citroenie C3 Rally2. Czołową piątkę zamyka rewelacja Rajdu Żmudzi Adrian Chwietczuk. Na prawym fotelu Skody zasiądzie Jarosław Baran.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News