Ile pieniędzy ma Polski Związek Motorowy?

Ile pieniędzy ma Polski Związek Motorowy?

Podaj dalej

Polski Związek Motorowy jako oficjalny związek sportowy jest zobowiązany do prezentacji raportów finansowych ze swojej działalności i dziś sprawdzimy ile pieniędzy ma i jak je wydaje.

PZM szacuje wartość swoich aktywów na kwotę ponad 126 milionów złotych i w porównaniu z poprzednim rokiem zyskał ponad trzy miliony złotych. Aktywa trwałe są wycenione na ponad 112 milionów złotych. Co ciekawe aż ponad 105 milionów złotych to inwestycje długoterminowe, w skład których wchodzą nieruchomości o wartości ponad 62 milionów złotych. Obecne grunty, które należą do związku wyceniane są na blisko 330 tysięcy złotych, a budynki na blisko 3,6 miliona złotych. Aktywa obrotowe wycenione są na ponad 14 milionów złotych z czego blisko 12 milionów stanowią inwestycje krótkoterminowe.

W 2019 roku przychody działalności statutowej wyniosły ponad 37 milionów złotych. Niestety kolejny raz zanotowano jednak stratę, która wyniosła blisko 400 tysięcy złotych. To i tak wynik dużo lepszy niż rok wcześniej, gdy za minusem pojawiła się kwota blisko dwóch milionów. Dokładając do tego koszty administracyjne (blisko pół miliona) straty wyniosły odpowiednio 870 tysięcy i 2,4 miliona złotych.

Związek zarobił jednak ponad 2,5 miliona złotych, które wpisano w „pozostałe przychody operacyjne” oraz ponad milion dzięki działalności operacyjnej, co w końcowych rozrachunku przyniosło zysk blisko 900 tysięcy złotych. W 2018 roku związek stracił blisko dwa miliony złotych. W środkach pieniężnych PZM ma ponad 8 milionów złotych.

Czytaj też: Testowali przed Rajdem Wysp Kanaryjskich [VIDEO]

Związek otrzymał dotacje w wysokości ponad 1,7 miliona. Największe przychody w działalności statutowej związku, bo blisko 19 milionów w znajdują się w kolumnie „Inne”. Na sport wyczynowy przeznaczono 16 milionów, a masowy blisko pół miliona złotych.

W 2019 roku związek zatrudniał 60 osób: 22 w zarządach okręgowych i 38 w zarządzie głównym. Na ich pensje wydano łącznie 454 tysiące złotych, o blisko 35 tysięcy więcej niż w poprzednim roku.

Cały raport finansowy związku znajdziecie tutaj.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News