Testowali przed Rajdem Wysp Kanaryjskich [VIDEO]

Testowali przed Rajdem Wysp Kanaryjskich [VIDEO]

Podaj dalej

Już w ten weekend odbędzie się Rajd Wysp Kanaryjskich, finałowa runda mistrzostw Europy. Tradycyjnie przed startem organizatorzy zapewnili załogom oficjalne testy, w których udział wzięła też załoga ORLEN Team.

Całodniowe testy nie przebiegły bez problemów. Na jednym z przejazdów z trasy wypadł Charles Munster. Przez chwilę ze względu na zbyt dużą liczbę kibiców i obostrzenia związane z COVID-19 na trasie pojawił się znaczący oddział policji.

W testach wzięli udział także zawodnicy ORLEN Team: Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Duet w Skodzie Fabii Rally2 Evo ma za sobą udany dzień: – Zakończyliśmy testy przed Rajdem Wysp Kanaryjskich. To był intensywny dzień, jak zwykle przed rundami Rajdowych Mistrzostw Europy – pełen nowych doświadczeń. Asfalty na Kanarach są zupełnie inne, niż te, które miałem okazję poznać do tej pory. Postaram się dzisiejszą wiedzę wykorzystać jak najlepiej w boju, choć pewnie i tam będziemy się dużo uczyć.

Rajd Wysp Kanaryjskich rozpocznie się już jutro. Właściwa rywalizacja będzie składała się z siedemnastu odcinków specjalnych o łącznej długości 201,79 km. Cała trasa mierzy 559,51 km. Zwycięzców rajdu oraz mistrzów Europy poznamy w sobotę około 17:30 czasu polskiego.Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News