Hyundai walczy z awariami, Kajetanowicz o zwycięstwo

Hyundai walczy z awariami, Kajetanowicz o zwycięstwo

Martin Prokop Ford Fiesta Rally2 Rajd Portugalii WRC WRC2

Podaj dalej

Elfyn Evans i Scott Martin przewodzą stawce na Rajdzie Portugalii. Na superoesie w Porto Hyundai był bliski pożegnania się z trzecią załogą.

Załoga Toyoty przed niedzielnym etapem ma 10,7 sekundy zapasu nad Danim Sordo i Borją Rozadą. Hiszpanie przed startem superoesu w Porto nie mogli uruchomić silnika w swoim Hyundaiu. Na szczęście zdołali na czas wyruszyć do odcinka, gdzie zdecydowanie pokonali rywali. O trzeci stopień podium walczą Sebastien Ogier i Julien Ingrassia (+1:04,2)) oraz Takamoto Katsuta i Daniel Barritt (+1:05,7).

Pojawił się jakieś problemy i nie chciałem stracić silnika. Miałem dobre przeczucia i zrobiłem, co mogłem. Teraz opłaciły się moje godziny w kartingu – relacjonował Sordo.

Jutro będzie ważny dzień. Dziś było ciężko – mówił Ogier.

Jestem bardzo szczęśliwy. To był trudny dzień i miałem kilka momentów, ale jestem tutaj. To najważniejsze. Zrobiłem dzisiaj trochę pracy dla chłopaków z zespołu – komentował Katsuta.

Za czołową czwórką sklasyfikowane są załogi M-Sportu. Duet Fourmaux/Jamoul (+4:21,8) jest lepszy od Gusa Greensmitha i Chrisa Pattersona (+4:28,2). Brytyjczyk przed większość popołudnia zmagał się z awarią przepustnicy w Fieście WRC.

To naprawdę przyjemny oes. Jesteśmy nad brzegiem morza i podziwiamy widoki. Walka na długich oesach zawsze jest trudna. Powiedziałbym, że dobrze nauczyłem się otwierać stawkę. Na pewno trochę straciliśmy czyszcząc innym – podsumował Fourmaux.

Jestem ekstremalnie rozczarowany. Co mogę zrobić? Jutro spróbujemy trochę odrobić – żalił się Greensmith.

Czołową ósemkę uzupełniają najlepsze załogi WRC2: Lappi/Ferm (+8:21,2) w Polo R5, Suninen/Markkula (+9:01,6) w Fieście Rally2.

Na tym oesie kręcisz tak wiele bączków! Minęło pięć lat, gdy ostatnio robiłem je tego typu autem. Jest sporo betonu i gdy popełnisz błąd musisz o nim pamiętać – relacjonował Lappi.

To był wspaniały dzień. Szkoda, że uszkodziliśmy jedną oponę i ciężko było dojechać do końca pętli – mówił Suninen.

Martin Prokop i Viktor Chytka w barwach PKN ORLEN znajdują się na siódmej pozycji w WRC2. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak po błędzie na jednym z oesów, gdzie stracili ponad dwadzieścia sekund są na drugiej pozycji w WRC3. Do liderów tracą tylko trzy sekundy.

Na jutro zaplanowano dwa powtarzane oesy oraz jedną dodatkową próbę. Rywalizacja rozpocznie się o 8:08 czasu polskiego. Zwycięzców poznamy około 14:00.

news aktualizowany…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News