Huttunen powalczy o kolejny tytuł. Trudne zadanie Kajetanowicza

Huttunen powalczy o kolejny tytuł. Trudne zadanie Kajetanowicza

Rajd Rzeszowski Huttunen

Podaj dalej

Bartłomiej Boruta, szef zespołu Kowax 2Brally, który odpowiada za tegoroczne starty Hyundai Poland Racing, zdradził w rozmowie z WRC Motorsport & Beyond, że Jari Huttunen powalczy w tym roku o tytuł mistrza świata WRC3.

Przed sezonem świeżo koronowany mistrz Polski zakładał jedynie występu w Szwecji oraz Finlandii, ale pandemia koronawirusa przyczyniła się do zmian kalendarzy.

Przed nami jeszcze walka w mistrzostwach świata. Podejmujemy rękawicę i powalczymy o triumf w WRC3 – zapowiadał Boruta.

W WRC3 pojawiło się sporo zmian związanych z pandemią koronawirusa. Tak naprawdę decyzję o kolejnych występach podejmujemy z rajdu na rajd. Związane jest to z budżetem oraz sytuacją punktową. Na pewno pojawimy się na Rajdzie Ypres. Zobaczymy, jaki wynik osiągniemy i wówczas będziemy mogli podjąć decyzję dotyczą Monzy – dodał.

Czytaj też: Dobre nastroje przed Rajdem Ypres. Belgijska runda WRC w listopadzie

Wstępny plan zakłada zaliczenie dwóch rajdów. Sytuacja jednak dynamicznie się zmienia. Problemem jest to, że Monza jest dość szybko po Rajdzie Ypres i szukamy pewnych rozwiązań. Faktem jest, że nasi konkurenci mają zaliczony jeden rajd więcej, a my chcemy zaliczyć pięć startów – zakończył.

WRC3 – stan obecny

Liderem WRC3 na dwa rajdy przed końcem jest Marco Bulacia, który ma zaledwie dwa punkty przewagi nad Jarim Huttunenem. Na korzyść Fina działa fakt, że do tej pory zaliczył tylko trzy rajdy. Do końcowego wyniku brane będą pod uwagę cztery najlepsze występy z pięciu pierwszych startów.

Szansę na mistrzowski tytuł wśród kierowców ma jeszcze Kajetan Kajetanowicz, który traci do lidera 15 punktów. Polak zaliczył już jednak cztery rajdy, co oznacza, że w tym sezonie może punktować tylko w jednej rundzie.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News