Huttunen pokazuje mistrzowską formę. 14-latek zawstydził kilku kierowców

Huttunen pokazuje mistrzowską formę. 14-latek zawstydził kilku kierowców

Huttunen pokazuje mistrzowską formę. 14-latek zawstydził kilku kierowców

Podaj dalej

Jari Huttunen i Mikko Lukka nadal prezentują mistrzowską formę i uzyskali najlepszy czas na odcinku testowym Tor Modlin Rally Show. Kilku kierowców zawstydził czternastoletni Hubert Laskowski, który stawia pierwsze kroki w Skodzie Fabii Rally2 Evo.

Finowie w Hyundaiu i20 R5 okazali się szybsi od Łukasza Byśkiniewicza i Zbigniewa Cieślara w bliźniaczej rajdówce. Oba duety dzieliło 1,83 sekundy. Oesowe podium dla Hyundaia uzupełnili Martin Vlcek i Ondrej Krajca (+5,48). Jazdy zorganizowano na mokrym po opadach śniegu i deszczu torze.

Za czołową trójką sklasyfikowano duet Ratajczyk/Szczęśniak (+5,53) w Mitsubishi Lancerze Evo X oraz Danilczuk/Dzyr (+6,94) w kolejnym Lancerze Evo X.

Na szóstym miejscu znalazł się 14-letni Hubert Laskowski (+9,22), którego pilotuje Michał Kuśnierz. Po zamieszaniu związanym ze startem i brakiem zgody na udział młodego kierowcy ze strony PZM, organizator zezwolił mu na start poza klasyfikacją jako samochód funkcyjny. Powodem braku zgody jest brak prawa jazdy, mimo że Laskowski posiada już łotewską licencję i w swojej karierze startował już m.in. Rajdzie Lipawy, który był rundą mistrzostw Europy.

Za 14-latkiem znaleźli się Marek Nowak i Adam Grzelka (+9,78) w Fieście R5. Artur Równiatka i Szymon Wojtaszek (+9,97) w Lancerze Evo X oraz Daniel Stawiarski i Krzysztof Grzesik w kolejnym Lancerze. Na jedenastym miejscu sklasyfikowano duet ORLEN Team: Kacper Wróblewski/Jakub Wróbel, który przesiadł się do Fiesty Proto.

Na polskich oeach zadebiutowało także Porsche RGT z polską załogą. Jacek Sobczak i Tomasz Borko wygrali rywalizację w autach z napędem na jedną oś.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News