Hołowczyc wraca do walki! Powalczy w Pucharze Świata!

Hołowczyc wraca do walki! Powalczy w Pucharze Świata!

Hołowczyc wraca do walki! Powalczy w Pucharze Świata!

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc, legenda polski rajdów samochodowych i terenowych, wraca do rywalizacji! Były mistrz Europy już dziś rozpocznie walkę na trasach pierwszej rundy Puchar Świata w rajdach baja. Sprawdźcie, co czeka popularnego „Hołka”.

Hołowczyc w Pucharze Świata

Krzysztof Hołowczyc, który w 2015 roku stanął na najniższym stopniu podium Rajdu Dakar, nie ukrywa, że chce wrócić na pustynny klasyk. W ramach przygotowań do występu w 2024 roku Polak w ten weekend powalczy w pierwszej rundzie Pucharu Świata w rajdach baja: Saudi Baja.

W tegorocznym kalendarzu rywalizacji znalazło się osiem rund. Po rywalizacji w Arabii Saudyjskiej stawka przeniesie się w marcu do Kataru, a następnie zaliczy europejskie tournée. Czerwiec będzie stał pod znakiem rywalizacji we Włoszech i w Hiszpanii. Na koniec sierpnia najlepsi tradycyjnie zawitają na Baja Poland, imprezę, którą doskonale zna Hołowczyc.

Europejską część rywalizacji zamknie na koniec września portugalskie Baja Portalegre. W listopadzie zawodnicy pościągają się w Jordanii, a finał sezonu zaplanowano w grudniu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Arabia Saudyjska na start

Rywalizacja w rajdach baja charakteryzuje się bardzo skromnym, ale wymagającym walki od pierwszych kilometrów harmonogramem. Batalia w Arabii Saudyjskiej potrwa zaledwie trzy dni. Zawodnicy muszą jednak dać z siebie wszystko na każdym metrze.

Na czwartek zapanowano oficjalny start oraz prolog, po którym nastąpi wybór pozycji startowych do właściwej rywalizacji. Piątek będzie stał pod znakiem dwóch odcinków. Próba Jubbah zostanie przejechana w dwóch konfiguracjach. Pierwsza mierzy 101,57 km, a druga 128,02 km.

Finał batalii zaplanowano na odcinku Farhaniyah, który podobnie jak dzień wcześniej zostanie przejechany w dwóch konfiguracjach. Pierwsza mierzy 84 kilometry, a druga równe sto. Ceremonię mety zaplanowano na sobotni wieczór.

Z kim powalczy Hołowczyc?

W rajdzie z bazą w Hail, dobrze znanym z Rajdu Dakar mieście, weźmie udział ponad trzydzieści załóg. Krzysztof Hołowczyc z pewnością będzie miał z kim się porównać. Na liście pierwotnie mogliśmy znaleźć takie nazwiska jak Yazeed Al-Rajhi i Nasser Al-Attiyah: zwycięzca ostatniej edycji Rajdu Dakar. Ostatecznie pierwszy z kierowców musiał zrezygnować z rywalizacji. Saudyjczyk, dla którego to domowa impreza nabawił się kontuzji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News