Hołowczyc w pięknym stylu dziękuje kibicom za doping. Triumf jest na wyciągnięcie ręki!

Hołowczyc w pięknym stylu dziękuje kibicom za doping. Triumf jest na wyciągnięcie ręki!

22

Podaj dalej

Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja są już niemal o krok od odniesienia siódmego zwycięstwa w Baja Poland, a Wy macie jedną z ostatnich okazji, by przejść z Hołkiem na TY!

Odcinki jak w WRC

Po wczorajszym dniu liczącym blisko 400 kilometrów oesowych, dziś zawodnicy walczą na zdecydowanie bardziej sprinterskiej w skali rajdów terenowych rywalizacji. Z pewnością przypomni to Krzysztofowi Hołowczycowi rajdowe próby, które pokonywał przed laty. Doświadczenie na nich uzyskane zaprocentowało już na pierwszej próbie dnia.

Mini Hołowczyca, na którego prawym fotelu zasiada Łukasz Kurzeja okazało się na pierwszej próbie dnia zdecydowanie szybsze od najgroźniejszych rywali. Yazeeda Al-Rajhi i Michaela Orra w Toyocie Hilux pokonali o 45 sekund. Yasir Seaidan i Aleksiej Kuzmicz w bliźniaczym Mini uzyskali czas gorszy o dziewiętnaście sekund.

Krzysztof Hołowczyc
fot. X-Raid Media

Na drugim niedzielnym odcinku Hołowczyc z Kurzeją uzyskali taki sam czas jak Al-Rajhi i Ott. Seaidan i Kuzmicz stracili blisko dwie i pół minuty, co zepchnęło ich poza wirtualne podium klasyfikacji generalnej.

Niedzielną część rywalizacji otwierał zlokalizowany tuż przy granicy polsko-niemieckiej odcinek Lubieszyn-Dobra. Zawodnicy walczyli na południe od miejscowości Dobra na próbie mierzącej 9,59 km. Drugi odcinek dnia stanowił oes Dobra-Szczecin. Ponad 17-kilometrowa próba przebiegała na północny-zachód od Szczecina.

Po pięciu odcinkach specjalnych Krzysztof Hołowczyc i Łukasz Kurzeja mają już ponad dziewięć minut zapasu nad wiceliderami: Yazeedem Al-Rajhim i Michaelem Orrem. Blisko czternaście minut tracą Benediktas Vanagas i Filipe Palmeiro. 21 sekund słabsi od duetu w Toyocie są Yasir Seaidan i Aleksiej Kuzmicz.

Krzysztof Hołowczyc
fot. X-Raid Media

Przejdź z Hołkiem na TY!

Dzisiaj jeszcze będziecie mogli oglądać Krzysztofa Hołowczyca na dwóch próbach Baja Poland: Lubieszyn-Dobra oraz Dobra-Szczecin. Ponadto swoich idoli spotkacie w parku serwisowym w Szczecinie, gdzie będziecie mieli ostatnią okazję, by przejść na TY z Hołkiem. Na 14:30 zaplanowano także ceremonię mety rajdu.

Z pewnością dopełnieniem rajdowych emocji, które pojawiły się obserwując najlepszych na trasie rajdu będzie spotkanie z legendą. Mimo że często to on spogląda na Was z ekranów telewizorów i okładek gazet, to zawsze znajdzie chwilę dla swoich kibiców, a ten weekend jest idealną okazją do zrobienia sobie zdjęcia, przybicia piątki i przejścia na TY!

Baja Poland – Wyniki po OS5

fot. wyniki.pzm.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News