Hamilton czy Schumacher? Były zespołowy kolega Niemca zna odpowiedź

Hamilton czy Schumacher? Były zespołowy kolega Niemca zna odpowiedź

Podaj dalej

Rubens Barrichello, który przed laty miał okazję startować w jednym zespole z Michaelem Schumacherem, przyznał, że to Lewis Hamilton jest lepszym kierowcą. Brytyjczyk podczas GP Turcji wywalczył swój siódmy tytuł mistrza świata.

Ścigałem się zarówno z Lewisem, jak i Michaelem, ale z Hamiltonem walczyłem tylko na początku jego kariery w Formule 1. Mimo to uważam, że jest lepszy niż Schumacher – mówił Barrichello.

Były kierowca Ferrari, Hondy i Williamsa był również pytany o powrót do stawki Fernando Alonso. Hiszpan w przyszłym roku ponownie będzie bronił barw Renault.

Czytaj też: Tych rekordów Hamilton na pewno nie pobije. Część druga

Myślę, że Fernando jest gotowy. Wygląda na bardzo wysportowanego. Wydaje mi się, że to największa różnica między nim a Michaelem w 2010 roku. Alonso jest lepiej przygotowany. Ścigał się także w innych kategoriach.

Brazylijczyk odniósł się także do wizyty w Barcelonie, gdzie miał okazję spotkać się z 39-latkiem podczas dnia filmowego Renault: – Szczerze mówiąc, widziałem kierowcę, którego znałem z 2005 roku. Omawia każdy szczegół i zawsze patrzy w przyszłość. Jestem przekonany, że nadal ma taką samą wolę walki.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News