Gwiazda Stranger Things zagra w filmie Gran Turismo

Gwiazda Stranger Things zagra w filmie Gran Turismo

Gwiazda Stranger Things zagra w filmie Gran Turismo

Podaj dalej

Gwiazda Stranger Things została zaangażowana do filmu, który powstaje na bazie kultowej gry Gran Turismo oraz historii Janna Mardenborougha. Miłośnicy filmów o sportach motorowych z pewnością będą zachwyceni.

Stranger Things na torze

Według doniesień The Hollywood Reporter w filmie Gran Turismo ma zagrać David Harbour. Jedna z gwiazd netflixowego Stranger Things ma dostać rolę emerytowanego kierowcy, który będzie uczył nastolatka, jak ma jeździć.

Film Gran Turismo jest inspirowany nie tylko samą grą, ale również prawdziwą historią Janna Mardenborougha. Jego niesamowite umiejętności w grach sprawiły, że został zawodowym kierowcą wyścigowym. Mardenborough wywalczył sobie miejsce w GT Academy w 2011 roku pokonują 90 tysięcy innych graczy. W nagrodę miał również okazję rywalizować w realnym 24-godzinnym wyścigu w Dubaju za kierownicą Nissana.

Czytaj też: Audi będzie miało nowego lidera. Podbiją z nim świat?

Od tego momentu rozpoczął rozwijać swoją karierę realnego kierowcy wyścigowego. W 2012 roku był szósty w mistrzostwach Wielkiej Brytanii GT3, a już rok później walczył w europejskiej Formule 3. Był również trzeci w 24-godzinnym wyścig Le Mans w klasie LMP2, co stanowi jego najlepszy wynik w karierze.

W 2014 i 2015 roku walczył w GP3. W pierwszym sezonie startów wygrał wyścig w Niemczech, a sezon zakończył na dziewiątej pozycji. Rok później był trzeci w Hiszpanii i w Rosji, co również dało mu dziewiąte miejsce na koniec sezonu. Na swoim koncie ma również dwa występy w GP2. Od 2016 roku regularnie startuje w serii Super GT. Najlepiej spisał się w pierwszym sezonie, gdy był czwartym kierowcą rywalizacji.

Harbour na planie

Film na bazie Gran Turismo reżyserowany jest przez Neila Blomkampa, który ma w swoim CV m.in. filmy takie jak Dystrykt 9 i Elysium. Co ciekawsze przez wiele lat reżyser uważał, że gry tworzone na podstawie filmu i filmy tworzone na podstawie gier są słabe. Dlatego też nie chciał, by powstała gra na bazie Dystryktu 9. Zanim zadebiutował na wielkim ekranie był reżyserem kilku reklam telewizyjnych, w tym m.in. Citroena C4: Alive with technology.

David Harbour poza występem w Stranger Things ma w swoim dorobku miedzy innymi role w Hellboyu, Wojnie światów i Legionie samobójców. Premierę filmu Gran Turismo zaplanowano na jedenastego sierpnia 2023 roku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News