Gładysz walczy w mistrzostwach Europy! Co go czeka w tym sezonie?

Gładysz walczy w mistrzostwach Europy! Co go czeka w tym sezonie?

Maciej Gładysz karting

Podaj dalej

Tegoroczne kartingowe mistrzostwa Europy mają niezwykle sprinterski charakter, co sprawia, że każda runda jest niezwykle ważna. Po dobrym starcie sezonu na dużo więcej liczy kierowca ORLEN Team: Maciej Gładysz. Co go czeka?

Portugalia na start

Maciej Gładysz, który wspierany jest przez PKN ORLEN rozpoczął rywalizację od rundy w Portugalii. Zawody przygotowano na torze w Portimao. Walka odbyła się na nitce mierzącej 1531 metrów, która składała się z siedemnastu zakrętów. Siedem z nich prowadziło w lewo, a dziesięć w prawo. Główna prosta mierzy 160 metrów. Zawodnicy osiągają na niej maksymalne prędkości rzędu 160 km/h!

Kwalifikacje Maciej Gładysz zakończył na czwartej pozycji w swojej sesji i do najlepszego stracił zaledwie 0,1 sekundy! W całej stawce reprezentant ORLEN Team znalazł się na dwunastym miejscu.

Biegi kwalifikacyjne rozpoczął od piątego rezultatu. W drugim wyścigu był trzeci, a następnie siódmy i dziesiąty. Niestety nie ukończył ostatniej części batalii, co zepchnęło go w ostatecznych wynikach na siedemnaste miejsce. W końcowym rozrachunku i po pokazaniu świetnej formy w głównych wyścigach Polak wrócił do domu z dziesiątym miejscem i pierwszymi punktami wywalczonymi w klasyfikacji sezonu.

Co dalej?

Kolejną rundą rywalizacji przygotują Hiszpanie na torze Zuera. Walka odbędzie się w dniach 28 kwietnia – 1 maja. Po miesięcznej przerwie stawka pojawi się w szwedzkim Kristianstad. Początek lipca będzie stał pod znakiem włoskiej Franciacorty. Finał rywalizacji odbędzie się również we Włoszech. W połowie września najlepsi zmierzą się z torem Sarno.

Po pierwszej rundzie sezonu Maciej Gładysz z sześcioma punktami sklasyfikowany jest na jedenastej pozycji. Liderem jest Dmitrij Matwiejew, który w tym sezonie broni włoskich barw i wywalczył 35 punktów. Drugi jest Anatolij Kawalkin z 26 punktami. W klasyfikacji sezonu po pierwszej rundzie znajduje się aż 67 kierowców!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News