Formuła 1 tworzy miliarderów. Znany szef na prestiżowej liście

Formuła 1 tworzy miliarderów. Znany szef na prestiżowej liście

f1 formuła 1 red bull racing max verstappen sergio perez lewis hamilton fernando alonso

Podaj dalej

Toto Wolff udowodnił, że nie tylko jest świetnym szefem zespołu Formuły 1 , ale także wybitnym biznesmenem. Forbes zdradził, że Austriak dołączył do grona światowych miliarderów.

Eksperci wyjaśniają

Korespondent Matt Craig wyjaśnił w artykule opisującym status Wolffa, że miliardowy majątek wynika z rosnącej popularności Formuły 1, którą napędza m.in. serial na Netflixie. Nie bez znaczenia są również udziały Wolffa w ekipie Mercedesa.

51-letni Austriak ma również udziały w Aston Martinie. W swojej historii inwestowania może pochwalić się strategicznymi decyzjami za pośrednictwem swoich firm Marchfifteen oraz Marchsixteen.

– Były kierowca wyścigowy wkupił się do zespołu Mercedesa w Formule 1 w 2013 roku. Było to na długo przed tym, jak wartość ekipy gwałtownie wzrosła. Poprowadził zespół do ośmiu mistrzostw w stawce konstruktorów – tłumaczył Craig.

Jak Wolff stał się właścicielem Mercedesa?

Toto Wolff na łamach londyńskiego Timesa zdradził jak wyglądał jego zakup udział w niemieckim zespole, z którym później świętował fantastyczne triumfy.

– To było trochę jak moje życie w kapitalizmie wysokiego ryzyka: kupuj, inwestuj, rozwijaj, sprzedawaj, zawsze wyjść na koniec. W 2020 roku doszedłem do wniosku, że to jest to, co lubię robić. Podoba mi się strona sportowa i uwielbiam zagadnienia biznesowe. Podczas pandemii nauczyliśmy się, że firmy zajmujące się treściami są odporne na kryzysy. Jeśli jesteś w stanie wystawić program i wyemitować go, zapewni to rozrywkę ludziom – informował Wolff.

Mercedes wraz z Toto Wolffem wywalczył osiem tytułów mistrzów świata wśród konstruktorów przez osiem lat z rzędu. Miało to miejsce w latach 2014-2021. W latach 2014-2020 najlepsi w indywidualnych zmaganiach również byli kierowcy Mercedesa. Dominację Lewisa Hamiltona w 2016 roku przerwał na chwilę Nico Rosberg.

Po zmianie przepisów Mercedes nie mógł złapać mistrzowskiego tempa i sezon 2022 zakończył na trzeciej pozycji. W tym roku po trzech rundach również jest trzeci.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News