Poczuj się jak Ken Block. Ford Focus z Gymkhany na sprzedaż.

Poczuj się jak Ken Block. Ford Focus z Gymkhany na sprzedaż.

Ken Block’s GYMKHANA NINE: Raw Industrial Playground

Podaj dalej

Pierwszy raz w historii kultowej Gymkhany na sprzedaż wystawiono używany w niej pojazd. Ken Block i marka Hooningan zaoferowali Forda Focusa RS RX, który był „głównym bohaterem” dziewiątej odsłony serii.

Model Kena Blocka jest jednym z trzech, które wyprodukowano, a obecnie jest jedynym sprawnym. Auto wzięło również udział w rundach rallycrossowych mistrzostw świata i Ameryki. Najlepszy wynik Block uzyskał w Niemczech, gdzie stanął na najniższym stopniu podium w 2016 roku.

Ken Block w szczytnym celu

Samochód opracowany przez Ford Performance z myślą o rallycrossie, został zbudowany przez M-Sport oraz zespół Kena Blocka. Auto z napędem na cztery koła ma turbodoładowany czterocylindrowy silnik o mocy 600 KM. Pojazd przed sprzedażą zostanie przywrócony do specyfikacji z Gymkhany i zostanie tak samo pomalowany.

Czytaj też: Podrasowane Subaru WRX STI pozamiata w Gymkhana 11. Jednak to nie Ken Block zasiądzie za sterami!

Pieniądze, które będzie w stanie zapłacić zwycięzca aukcji, zostaną przeznaczone na cel charytatywny. 100% dochodu trafi do Team Rubicon. Fundacja zapewnia pomoc osobom poszkodowanym w katastrofach, łącząc umiejętności i doświadczenie wojskowych weteranów z ratownikami, lekarzami i rozwiązaniami technologicznymi. Licytację zaplanowano na 22 października.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News