Evans daje jasny znak. Polacy pojechali jak zawsze

Evans daje jasny znak. Polacy pojechali jak zawsze

Evans daje jasny znak. Polacy pojechali jak zawsze

Podaj dalej

Elfyn Evans dał jasno do zrozumienia, że po słabym początku sezonu zamierza gonić rywali i popisał się najlepszym czasem na odcinku testowym Rajdu Portugalii.

Evans na rozgrzewkę

Zanim zawodnicy przystąpią do właściwej batalii z trasami Rajdu Portugalii, do dyspozycji dostali mierzący 4,55 km odcinek testowy Paredes. Elfyn Evans popisał się najlepszym rezultatem w trzecim przejeździe i o 0,4 sekundy pokonał Craiga Breen. Kierowca M-Sportu również trzykrotnie pojawiał się na trasie.

Niemal wszyscy w czołowej dziesiątce najlepsze rezultaty uzyskiwali w trzecich przejazdach. Za czołową dwójką sklasyfikowano Otta Tanaka (+0,7) i Thierry’ego Neuville’a (+0,8). Piąty Pierre-Louis Loubet (+1,1) był najszybszy w swoim drugim z trzech przejazdów.

Czytaj też: Robert Kubica wraca do F1! Polak pojedzie w najbliższy weekend!

Czołową dziesiątkę uzupełnili Dani Sordo, Sebastien Ogier, Kalle Rovanpera, Gus Greensmith i Sebastien Loeb.

Marczyk w czołówce, Kajetanowicz tradycyjnie

W stawce WRC2, która niezwykle mocno ekscytuje polskich kibiców, najlepszym czasem popisał się Teemu Suninen. Fin był o pół sekundy lepszy od Olivera Solberga. Obaj kierowcy Hyundaia i20 N Rally2 zaliczyli dwa przejazdy odcinka. Trzeci Marco Bulacia w Skodzie Fabii Rally2 evo trzykrotnie zaliczył oes.

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk, którzy debiutują w szutrowej rundzie WRC popisali się szóstym rezultatem. do najszybszych stracili 3,3 sekundy. Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak tradycyjnie oszczędzali opony i spokojnym tempem zaliczyli obowiązkowy przez próby.

Dwa dni wymagających testów w Portugalii za nami, ale to nic w porównaniu z tym, co czeka nas podczas tego rajdu. Odcinki specjalne nie pozostawiają wiele miejsca na błąd, musimy być bardzo skoncentrowani i uważni, choć nie będzie to łatwe. Jest naprawdę ślisko, temperatura jest dosyć wysoka, przyczepność zmienia się na każdym oesie, a poprzedzające nas załogi podnoszą z drogi tumany kurzu i pyłu. To będzie sprawdzian nie tylko dla nas, jako załogi, ale też dla samochodu. Czuję jednak, że wykonaliśmy dobrą pracę, wszystko funkcjonuje jak należy i myślę, że jesteśmy gotowi do rywalizacji! – mówił Kajetan Kajetanowicz.

Rajd Portugalii – Wyniki – Odcinek testowy

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News