Duży producent zainwestuje w polski talent. Rośnie nam drugi Rovanpera?

Duży producent zainwestuje w polski talent. Rośnie nam drugi Rovanpera?

Podaj dalej

15-letni Hubert Laskowski, który dał się poznać polskiej publiczności podczas zeszłorocznego Tor Modlin Rally Show, zyskał dużego partnera, który zainwestuje w karierę młodego kierowcy.

Kobierzyczanin od kilku lat mimo przeciwności PZM realizuje swoją rajdową karierę i ma w swoim CV m.in. mistrzostwo wśród juniorów w łotewskim cyklu Minirallijs oraz piąte miejsce w stawce młodych kierowców w mistrzostwach Łotwy. W nadbałtyckim czempionacie lepsi byli m.in. duzo bardziej doświadczony mistrz Europy juniorów: Martins Sesks oraz trzeci kierowca rallycrossowych mistrzostw świata: Reinis Nitišs. Potencjał Polaka zauważyła marka Pirelli, która zaangażuje go do swojego rajdowego programu.

Bardzo się cieszę, że dołączę do grona kierowców wspieranych przez markę Pirelli. W minionym sezonie miałem okazję korzystać już z opon tej marki i w porównaniu do innych, sprawdzają się rewelacyjnie. Bardzo dziękuję firmie Pirelli za zaufanie i szansę, którą mi dają. Zapewniam, że w 2021 roku dam z siebie wszystko, by dumnie ich reprezentować – komentował Hubert Laskowski.

FF-Sport – Pirelli Motorsport Polska przez ostatnich kilka lat z podziwem śledziło karierę młodziutkiego Huberta Laskowskiego. Jego starty w rajdach na Litwie, Łotwie i w Czechach oraz udział w kilku imprezach w Polsce dowiodły niezwykłego talentu i rozwagi, mimo młodego wieku. W sezonie 2021 FF-Sport – Pirelli Motorsport Polska postanowiło wesprzeć Huberta w rywalizacji na trasach oesów włączając go do programu rajdowego Pirelli. Życzymy Hubertowi samych sukcesów i zdobycia mnóstwa doświadczenia potrzebnego do rozwoju kariery – informował zarząd FF-Sport.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News