DTM: Kubica z dwunastym czasem, pole position dla Rasta

DTM: Kubica z dwunastym czasem, pole position dla Rasta

Podaj dalej

Rene Rast okazał się najszybszy w pierwszych kwalifikacjach serii DTM na torze w belgijskim Zolder. Robert Kubica na ostatnim pomiarowym okrążeniu wywalczył dwunaste pole startowe.

Zaplanowane na 10:35 kwalifikacje rozpoczęły się z pięciominutowym opóźnieniem po tym, gdy na torze konieczne było odbudowanie jednej z band. Pod koniec poprzedzających kwalifikacje wyścigu serii Lotus Cup Europe doszło do kraksy.

Pochmurne niebo oraz niska temperatura powietrza i toru sprawiły, że pierwsze pięć minut kierowcy przeznaczyli na dogrzanie opon. Granica minuty i dwudziestu sekund została przełamana dopiero po czwartym pomiarowym okrążeniu. Pierwsze miejsce Rene Rastwoi zapewnił czas 1:19,737. Nie trzeba było jednak długo czekać na zmianę lidera i na tym samym okrążeniu lepszy okazał się Ferdinand Habsburg. Pojedynek między wspomnianą dwójką był ozdobą 20-minutowej sesji.

Rast odzyskał fotel lidera na piątym pomiarowym okrążeniu uzyskując czas 1:19,013, ale podobnie jak wcześniej, po chwili na czele pojawił się Habsburg z nowym rekordem toru DTM: 1:18,877. Na szóstym pomiarowym okrążeniu większość stawki zdecydowała się zjechać do boksów.

W drugiej części sesji Rast zaatakował pole position. Kierowca Audi po rekordowych czasach w pierwszym i drugim sektorze zdołał wyprzedzić Habsburga o 0,034 sekundy. Z drugiego rzędu popołudniowy wyścig rozpoczną Robert Frijns: rekordzista trzeciego sektora i Jonathan Aberdein, których dzieliło zaledwie 0,016 sekundy. Piąty czas uzyskał Jamie Green, a szósty był Harrison Newey.

Dobry występ Kubicy

Robert Kubica w pierwszej części kwalifikacji uzyskał czas 1:20,019. Kierowca ORLEN Team sklasyfikowany był wówczas na czternastym miejscu. W drugiej części Polak, podobnie jak w poprzednich sesjach, mocno skoncentrował się na jednym okrążeniu i po osobistych rekordach w każdym sektorze poprawił się na 1:19:697, co dało mu dwunaste miejsce. Pierwszy wyścig zaplanowano na 13:30.

Retransmisja kwalifikacji DTM w Zolder

Qualifying 1 – DTM Zolder 2 2020

Watch the first Qualifying of the DTM Zolder 2 weekend 2020 on the DTM YouTube Channel! (Event is behind closed doors!)📺 Check out more videos and perspectives on https://grid.dtm.com/

Gepostet von DTM am Samstag, 17. Oktober 2020

Wyniki kwalifikacji DTM na torze w Zolder

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News