Dramat w ostatnich minutach przerwał fantastyczną walkę o zwycięstwo

Dramat w ostatnich minutach przerwał fantastyczną walkę o zwycięstwo

Podaj dalej

Filipe Albuquerque, który w ostatnich minutach wyścigu 24 At Daytona stoczył fantastyczny bój z Rengerem van der Zande, doprowadził ekipę Konica Minolta Acura ARX-05 na pierwszym miejscu.

Po kilkunastu neutralizacjach czołówka stawki stoczyła ostateczny bój o zwycięstwo w ostatnich godzinach. Pierwsze pięć ekip dzieliły sekundy, a Albuquerque i van der Zande mieścili się w jednej sekundzie. Na kilka minut przed końcem 24-godzinnych zmagań w Cadillacu uszkodzeniu uległa opona, co wymusiło nieplanowany zjazd do boksów. W ten sposób ekipa Cadillac Chip Ganassi Racing pożegnała się nie tylko ze zwycięstwem, ale również podium.

Za czwórką Taylor/Albuquerque/Rossi/Castroneves znaleźli się zawodnicy ekipy Ally Cadillac Racing, którzy w ostatnich minutach toczyli równie zacięty jak na czele bój z zespołem Mazda Motorsports. Ostatecznie Kamui Kobayashi stracił do zwycięzcy 4,704 sekundy, a Harry’ego Tincknella pokonał o 1,858 sekundy. Czwarte miejsce wywalczyła ekipa Meyer Shank Racing w/Curb-Agajanian, a piąte pechowcy ostatnich minut: Cadillac Chip Ganassi Racing.

W LMP2, gdzie rywalizowała również ekipa High Class Racing z Robertem Kubicą w składzie, najlepsi okazali się Era Motorsport, którzy o blisko 20 sekund pokonali zespół Tower Motorsport. Podium uzupełniła ekipa DragonSpeed USA LLC.

W LMP3 wygrał zespół Riley Motorsports, w GTLM Corvette Racing, a w GTD Winward Racing.

Wyniki 24 At Daytona

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News