Dr Dre leczył Strolla? Szef McLarena nie ucieka od uszczypliwości

Dr Dre leczył Strolla? Szef McLarena nie ucieka od uszczypliwości

Dr Dre leczył Strolla? Szef McLarena nie ucieka od uszczypliwości

Podaj dalej

Czy dr Dre leczył Strolla? Wymownie podczas konferencji prasowej przed GP Portugalii pytał Zak Brown, dyrektor generalny zespołu McLaren F1.

Piątek w wyścigowy weekend F1 tradycyjnie był przeznaczony na rozmowy z szefami i członkami zespołów. Podczas oficjalnej konferencji Brown nie unikał uszczypliwości w stosunku to Otmara Szafnauera, szefa ekipy Racing Point. Całe zamieszanie związane jest z dziwnym zachowaniem Lance Strolla, który opuścił dwa tygodniu temu GP Eifelu, a po powrocie do domu okazało się, że zachorował na COVID-19.

Czytaj też: Stroll zachorował na COVID-19. Racing Point ukrywał sytuację?

Gdy spojrzymy na sytuację w Racing Point, prawdopodobnie testowałbym każdego, który nie czuje się najlepiej. Nie wiem, kim był lekarz, który zalecił brak testów. To był dr Mallya, Seuss, a może dr Dre? – mówił Brown.

Słyszy się, jak Racing Point informuje o tym, że testuje więcej niż jakakolwiek inna firma na planecie. Nie wiem, jak można to uzasadnić. Wiem tylko, że mieliśmy naszą sprawę w Australii. Bardzo szybko przekazaliśmy informacje wszystkim. Podobnie zrobił Mercedes, gdy pojawiły się u nich zakażenia – dodał nawiązując do początku sezonu.

Wygląda na to, że nie było żadnej natychmiastowej przejrzystości. Podmiot taki jak oni, z taką liczbą testów, powinien sprawdzić każdego, kto czuje się gorzej, by upewnić się, że jest zdrowy – zakończył.

Przypomnijmy, że GP Australii zostało odwołane na kilka godzin przed rozpoczęciem pierwszego treningu. Wówczas COVID-19 wykryto w ekipie McLarena.

Czytaj też: Jest oficjalna decyzja dotycząca Grand Prix Australii! Trzeba było czekać prawie 12 godzin od ogłoszenia koronawirusa w McLarenie

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News