Dakar 2021: lista zgłoszeń z ORLEN Team. 14 Polaków na starcie

Dakar 2021: lista zgłoszeń z ORLEN Team. 14 Polaków na starcie

Podaj dalej

Organizatorzy Rajdu Dakar 2021 zaprezentowali numery startowe poszczególnych zawodników wśród których nie mogło zabraknąć reprezentantów ORLEN Team.

Kultowa impreza drugi raz z rzędu zostanie zorganizowana w Arabii Saudyjskiej. Kibice już z pewnością zacierają ręce na pojedynki w klasyfikacji samochodów, motocyklistów, quadów i ciężarówek.

W samochodowej stawce Kuba Przygoński, którego pilotował będzie Timo Gottschalk otrzymał numer 307. Jako pierwszego w z numerem 300 ustawiono Carlosa Sainza, za którym znaleźli się Nasser Al-Attiyah, Stephane Peterhansel i Yazeed Al Rajhi. Przed kierowcą ORLEN Team pojawili się również Giniel de Villiers, Sebastien Loeb i Bernhard ten Brinke. Samochodowa lista liczy 98 pozycji. 380 numer od organizatorów otrzymał znany z występów w WRC: Kris Meeke.

Czytaj też: Toyota powalczy w Rajdzie Dakar. Cztery fabryczne Hiluxy

Na prowizorycznej liście zgłoszeń znalazło się miejsce dla 108 motocyklistów. Jedynkę otrzymał Ricky Brabec. Na kolejnych pozycjach widnieją Pablo Quintanilla, Toby Price, Jose Ignacio Cornejo i Sam Sunderland. Broniący barw PKN ORLEN Adam Tomiczek i Maciej Giemza otrzymali odpowiednio numery 20 i 22. Z numerem 63 do rywalizacji ruszy Konrad Dąbrowski. Jacek Bartoszek otrzymał numer 110.

Wśród quadowców będziemy mieli trzech reprezentantów. Zaraz za otwierającym listę Nicolascem Cavigliasso ustawiono Rafała Sonika. Kamil Wiśniewski na swoją maszynę naklei numer 155. Arkadiusz Lindner pojedzie z numerem 170.

W klasie UTV powalczą trzy polskie załogi: Aron Domżała/Maciej Marton (406), Michał Goczał/Szymon Gospodarczyk (424) i Marek Goczał/Rafał Marton (430). Listę ciężarówek otwiera troi Andriej Karginow, Igor Leonow i Andriej Mokiejew.

Numery startowe Rajd Dakar 2021

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News