Dakar 2021: Lista zgłoszeń z czternastoma Polakami

Dakar 2021: Lista zgłoszeń z czternastoma Polakami

Podaj dalej

Podczas oficjalnej prezentacji trasy Rajdu Dakar 2021, organizatorzy opublikowali także listy zgłoszeń, na których znalazło się czternastu Polaków.

Najbardziej prestiżową listę załóg samochodów otwierają Carlos Sainz i Lucas Cruz, którzy skorzystają z Mini. Za Hiszpanami ustawiono duety Al-Attiyah/Baumel (Toyota), Peterhansel/Boulanger (Mini) oraz Al-Rajhi/Von Zitzewitz (Toyota). Kuba Przygoński, jedyny Polak w stawce samochodowej otrzymał numer 307. Co więcej kierowca ORLEN Team został odznaczony mianem legendy Dakaru. Na prawym fotelu Toyoty zasiądzie Timo Gottschalk.

Czytaj też: Dakar 2021: Trasa bez tajemnic. Znamy szczegóły

Wśród motocyklistów listę otwiera Ricky Brabec, który skorzysta z Hondy. Pablo Quintanilla pojawi się na Husqvarnie, a Toby Price na KTM-ie. W stawce znalazło się czterech Polaków. Motocykliści ORLEN Team: Adam Tomiczek i Maciej Giemza nakleją na swoje Husqvarny odpowiednio numery 20 i 22. Konrad Dąbrowski na KTM otrzymał numer 63, a Jacek Bartoszek na bliźniaczej maszynie 110. Obaj zawodnicy pojadą również w klasyfikacji Rookie.

Rafał Sonik, jedyna legenda w stawce quadów naklei na swoją Yamahę numer 151. Przed Polakiem ustawiono tylko Nicolasa Cavigliasso. Kamil Wiśniewski w barwach ORLEN Team przyozdobi Yamahę numerem 155. Arkadiusz Lindner na Can-amie otrzymał numer 170.

W stawce UTV znalazły się trzy polskie załogi. Z numerem 405 pojedzie Aron Domżała i Maciej Marton. Marek Goczał i Rafał Marton otrzymali numer 430, a Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk 424. Dwa ostatnie duety powalczą w klasyfikacji Rookie. Najwyżej ustawiono Hiszpanów Jose Antonio Hinojo Lopeza i Giego Ortegę Gila.

Wśród ciężarówek najwyższy numer otrzymało rosyjskie trio Kamaza. Listę Dakar Classic otwierają Ignacio Corcuera i Laurent Iker San Vincente w Volkswagenie.

Dakar 2021: listy zgłoszeń

Lista zgłoszeń samochody
Lista zgłoszeń motocykle
Lista zgłoszeń quady
Lista zgłoszeń UTV
Lista zgłoszeń ciężarówki
Lista zgłoszeń Dakar Classic

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News