Czeka nas starcie polskich tytanów! Kajetanowicz vs. Marczyk w mistrzostwach świata!

Czeka nas starcie polskich tytanów! Kajetanowicz vs. Marczyk w mistrzostwach świata!

wrc kajetanowicz marczyk (4)

Podaj dalej

Kajetan Kajetanowicz, który od kilku lat walczy na trasach rajdowych mistrzostw świata, poinformował, że nie inaczej będzie w tym roku. Co to oznacza dla polskich kibiców? Wielki pojedynek najlepszych polskich kierowców: wspomnianego Kajetanowicza i Mikołaja Marczyka!

Pierwsze starcie w Chorwacji

Kajetan Kajetanowicz na trasach mistrzostw świata regularnie gości od 2018 roku. wówczas wywalczył dziesiąte miejsce w stawce WRC2. Już rok później zaciekle walczył o tytuł, ale ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. W 2020 roku był trzeci w WRC3, a w zeszłym roku poprawił pozycję w tym cyklu o jedno oczko.

wrc kajetanowicz marczyk
fot. Kajto.pl

W tym roku zarówno Kajetanowicza, jak i Marczyka czeka niezwykle trudne zadanie. Od tego sezonu rywalizacja w WRC2 i WRC3 została ponownie połączona w jedną całość. Oznacza to, że rywalami Polaków będą m.in. Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon czy Mads Ostberg.

Kajetanowicz poinformował dziś, że sezon rozpocznie w Chorwacji, która znalazła się również w kalendarzu Mikołaja Marczyka. Oznacza to, że po serii pojedynków najlepszych polskich kierowców na Rajdzie Barbórka, czeka nas prawdziwa walka na najwyższym poziomie.

Testowo już w ten weekend

W ramach przygotowań do pierwszego startu w mistrzostwach świata Kajetanowicz zaliczy pierwszą rundę mistrzostw Chorwacji. Organizatorzy Quatro River Rally Karlovac zaplanowali trasę, która w dużych fragmentach pokrywa się z odcinkami, które używane są na Rajdzie Chorwacji. Polak ponownie skorzysta ze Skody Fabii Rally2 Evo z hiszpańskiej stajni RaceSeven.

Rajdy to sport, któremu towarzyszą emocje nieporównywalne z żadną inną dyscypliną, a ja kocham się ścigać, będąc blisko limitu. Uśmiecham się na samą myśl, bo kolejny raz mam wsparcie wspaniałych partnerów, Maćka na prawym fotelu oraz pracowity i oddany zespół LOTOS Rally Team! Przede mną prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w karierze, lecz walka z fabrycznymi kierowcami zawsze była moim marzeniem. Zaczynamy od śliskich chorwackich asfaltów, a zaraz potem przenosimy się na kilka szutrowych rund. Jestem zmotywowany, pełny woli walki i mocno liczę na Wasze wsparcie na każdym centymetrze trasy. Zrobię wszystko, by się odwdzięczyć! – mówił Kajetanowicz.

Na start imprezy załogi zmierzą się z mierzącym 6,49 km superoesem Korana. Drugiego dnia zaplanowano dwukrotne przejazdy prób Kupa (15,20 km), Dobra (11,12 km) oraz Mreznica (15,60 km). Zwycięzców poznamy w niedzielę około godziny 16:00.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News