COVID-19 wpłynie na finał WRC? Organizatorzy dają odpowiedź

COVID-19 wpłynie na finał WRC? Organizatorzy dają odpowiedź

COVID-19 wpłynie na finał WRC? Organizatorzy dają odpowiedź

Podaj dalej

Promotor rajdowych mistrzostw świata oraz organizatorzy Rally Monza postanowili skomentować medialne spekulacje, które w ostatnich dniach mówiły o możliwym odwołaniu finału WRC.

W ostatnich dniach z mistrzostw świata został wykreślony Rajd Ypres. Ponadto z kalendarza mistrzostw Europy usunięto Spa Rally. W obliczu drugiej fali pandemii COVID-19 mówiło się o możliwym odwołaniu również włoskiej imprezy. Organizatorzy zapewniają jednak, że wszystkie przygotowania odbywają się zgodnie z planem. Nic nie stoi na przeszkodzie, by załogi rywalizowały w pierwszy weekend grudnia.

Czytaj też: Czy Mikołaj Marczyk powalczy o mistrzostwo Europy juniorów?

Wszystkie kwestie organizacyjne związane z Rally Monza są kontynuowane z pełnym zaangażowaniem. Obecny dekret premiera w sprawie ograniczeń COVID-19, który obowiązuje we Włoszech do trzeciego grudnia, nadal zezwala na uprawianie sportu zawodowego za zamkniętymi drzwiami. Wszystkie plany Rally Monza spełniają wszystkie wymogi – informował organizator.

Impreza jest w pełni zgodna z dekretem i jesteśmy gotowi, by się odbyła. Przedstawiciele FIA i WRC odbyli zaplanowaną wizytę we wtorek. Zostali poinformowani o postępach w pracach związku na najwyższym poziomie w zakresie bezpieczeństwa. Zapewnimy odpowiednie zakończenie sezonu WRC 2020 – dodali.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News